Олесь Доній і журналісти програми «Остання Барикада» протестують проти відсторонення Юрія Луканова

Олесь Доній і журналісти програми «Остання Барикада» протестують проти відсторонення Юрія Луканова

8 Червня 2016
2207

Олесь Доній і журналісти програми «Остання Барикада» протестують проти відсторонення Юрія Луканова

2207
Голова Мистецького об'єднання «Остання Барикада», Всеукраїнського комітету захисту української мови, президент Центру досліджень політичних цінностей, колишній народний депутат Олесь Доній заявив, що журналісти програми «Остання Барикада» негативно оцінюють «кулуарне вісторонення» Юрія Луканова від виконання обов'язків голови Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) і вважають його легітимним головою медіапрофспілки.
Олесь Доній і журналісти програми «Остання Барикада» протестують проти відсторонення Юрія Луканова
Олесь Доній і журналісти програми «Остання Барикада» протестують проти відсторонення Юрія Луканова

Про це він повідомив у розпосюдженій 8 червня заяві, яку також отримав «Детектор медіа».

«Юрія Луканова знаю від 1989 року, він Народного Руху Украіни. Журналіст, який любить свою професію. Я не знаю ніяких "корупційних" дій за Юрієм. Тому був неприємно вражений якимось залаштунковими спробами відсторонити Луканова від керівництва Незалежною медіапрофспілкою», - написав Олесь Доній.

Він повідомив, що команда «Останньоі Барикади" (телепрограми) вже понад рік входить до медіа-профспілки.

«Тож як рядовий журналіст, який належить до цієї медіапрофспілки, висловлюю своє негативне ставлення до кулуарного відсторонення Луканова, і від імені осередку "Останньоі Барикади" заявляю, що до наступного з'їзду наш осередок вважає Луканова легітимним головою медіапрофспілки», - заявив він.

Олесь Доній також підкреслив, що всі питання щодо керівництва медіапрофспілки мають вирішуватися відкрито, прозоро, на з'їзді, з залученням всієї журналістської спільноти, що входить у профспілку.

Нагадаємо, 4 червня на своєму засіданні Рада НМПУ вирішила призупинитиповноваження голови Комітету Юрія Луканова, а також призначити позачерговий з’їзд медіапрофспілки, на якому буде обрано нове керівництво організації та будуть внесені зміни до статуту.

Виконувати обов’язки голови НМПУ до проведення з’їзду згідно з рішенням Ради буде член Комітету НМПУ Сергій Штурхецький. Своїм рішенням Рада НМПУ запустила у первинних організаціях профспілки процес обрання делегатів з’їзду та обговорення змін до статуту. Остаточну дату з’їзду визначить створений Радою Організаційний комітет. Очікується, що з’їзд відбудеться не пізніше, ніж за три місяці.

У коментарі «Детектору медіа» Юрій Луканов розповів, що формальним приводом для призупинення його повноважень як голови організації стало неправильне перерахування на його рахунок 6 тис. грн.

Головна редакторка Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олена Білозерська  заявила про вихід з НМПУ на знак протесту проти усунення з посади голови НМПУ Юрія Луканова на підставі абсурдних звинувачень.

Шеф-редакторка «Детектора медіа», одна з фундаторок української медійної профспілки Наталія Лигачова звинуватила Раду НМПУ в порушенні статуту й висловила вимогу скасувати рішення про відсторонення голови Юрія Луканова. До її заяви приєдналися співробітники «Детектора медіа» - члени НМПУ.

Член ревізійної комісії НМПУ Владислав Савенок у коментарі «Детектору медіа» сказав, що Юрія Луканова відсторонили з порушенням статуту НМПУ.

Журналісти газети «Народний контроль України» (корпункт у місті Генічеську Херсонської області) заявили, що не підтримують відсторонення Юрія Луканова з посади голови Незалежної медіапрофспілки України.

Маріупольський осередок НМПУ також заявив, що обурений діями Ради НМПУ, яка, як ідеться у заяві, всупереч статуту, без рішення з’їзду профспілки усунула від виконання обов'язків голови НМПУ Юрія Луканова.

Оргкомітет позачергового З’їзду, утворений за рішенням Ради НМПУ 4 червня 2016 року, визначив, що найвищий представницький форум медіа-профспілки пройде 6 серпня 2016 року.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2207
Читайте також
16.07.2016 09:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 473
08.06.2016 15:30
Олег Єльцов
для «Детектора медіа»
2 601
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду