Співробітники «Детектора медіа» – члени НМПУ вимагають скасувати рішення Ради профспілки про відсторонення голови Юрія Луканова

Співробітники «Детектора медіа» – члени НМПУ вимагають скасувати рішення Ради профспілки про відсторонення голови Юрія Луканова

6 Червня 2016
1814

Співробітники «Детектора медіа» – члени НМПУ вимагають скасувати рішення Ради профспілки про відсторонення голови Юрія Луканова

1814
Співробітники «Детектора медіа», які є членами Незалежної медіа-профспілки України, приєдналися до вимоги голови ГО «Детектор медіа» Наталії Лигачової скасувати рішення про відсторонення голови профспілки Юрія Луканова та провести позачерговий з’їзд НМПУ, який має переобрати всі керівні органи організації
Співробітники «Детектора медіа» – члени НМПУ вимагають скасувати рішення Ради профспілки про відсторонення голови Юрія Луканова
Співробітники «Детектора медіа» – члени НМПУ вимагають скасувати рішення Ради профспілки про відсторонення голови Юрія Луканова

Вимогу підтримали Діана Дуцик, Світлана Остапа, Галина Петренко, Гала Скляревська та Катріна Хаддад (Розкладай).

Нагадаємо, 4 червня на своєму засіданні Рада НМПУ вирішила призупинити повноваження голови Комітету Юрія Луканова, а також призначити позачерговий з’їзд медіапрофспілки, на якому буде обрано нове керівництво організації та будуть внесені зміни до статуту.

Виконувати обов’язки голови НМПУ до проведення з’їзду згідно з рішенням Ради буде член Комітету НМПУ Сергій Штурхецький. Своїм рішенням Рада НМПУ запустила у первинних організаціях профспілки процес обрання делегатів з’їзду та обговорення змін до статуту. Остаточну дату з’їзду визначить створений Радою Організаційний комітет. Очікується, що з’їзд відбудеться не пізніше, ніж за три місяці. 

У відкритому зверненні до Ради НМПУ Наталія Лигачова, зокрема, нагадала, що згідно зі статутом профспілки Рада може призупинити повноваження голови організації лише за порушення ним статуту до розгляду питання про дострокове відкликання голови на найближчому з'їзді.

«У заяві Ради, поширеній 4 червня 2016 року, немає жодної інформації стосовно тієї єдиної причини, з якої Рада мала право відсторонити Юрія Луканова від виконання ним обов'язків голови НМПУ», - наголосила Наталія Лигачова.

З огляду на це вона просить Раду надати інформацію, ким саме проводилася перевірка діяльності Юрія Луканова, чи були виявлені неодноразові грубі порушення ним статуту НМПУ, в яких документах це зафіксовано і чому в заяві Ради НМПУ не вказані причини відсторонення голови організації.

За відсутності такої інформації Наталія Лигачова вважає легітимним головою НМПУ Юрія Луканова. «Водночас у мене є всі підстави вважати, що якраз сама Рада порушила Статут НМПУ, оскільки відсторонила голову організації без дотримання процедури, зафіксованій у ньому», - йшлося у відкритому зверненні.

Як повідомив у своєму коментарі «Детектору медіа» Юрій Луканов, формальним привідом для призупинення його повноважень як голови організації стало неправильне перерахування на його рахунок 6 тис.  грн. «Гроші були просто неправильно оформлені. Як тільки помилку виявили, то гроші були повернуті на рахунок. Але цей випадок став підставою, аби звинуватити мене у корупції», - сказав Юрій Луканов.

«Питання про відповідальність причетних до перерахувань навіть не ставилося, хоча я був би проти покарання, бо не помиляється той, хто нічого не робить. Таким чином – ціллю був голова, який у цьому випадку  не підписував жодних фінансових  документів», - заявив він.

Сергій Штурхецький у коментарі «Детектору медіа» підтвердив своє призначення в.о.голови НМПУ.

«Рада прийняла рішення про призупинення повноважень Юрія Луканова і призначила мене виконувачем обов’язки голови НМПУ до з’їзду організації як чи не є єдину кандидатуру, яка не була задіяна у тих внутрішніх конфліктах чи, краще сказати, внутрішніх непорозуміннях, які останнім часом мали місце у медіапрофспілці.  Хочу підкреслили, що я не є членом Ради, а є членом Комітету НМПУ», - сказав він.

За його словами, у Раді НМПУ  зараз 22 особи, на засіданні 4 червня були присутні 14. Сергій Штурхецький підкреслив, що був як член Комітету запрошений на засідання Ради.

«Мені не хотілось би коментувати рішення Ради, це абсолютно в повноваженнях Ради. Але реально в організації накопичилося багато внутрішніх питань, неузгодженостей, пов’язаних у тому числі із зростанням організації, збільшенням напрямків роботи, змінами у законодавстві. Наприклад, статут НМПУ не відповідає вимогам Податкового кодексу. Також виникли питання щодо положення про ревізійну комісію у статуті, розподіл повноважень голови Комітету, Ради. Зараз сформована редакційна рада, яка буде займатися розробкою змін до статуту», - сказав він.

Сергій Штурхецький також сказав, що сприймає свою функцію як суто технічну. 

Водночас головна редакторка Інформаційного агентства «Поряд з вами» Олена Білозерська заявила про вихід з Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) на знак протесту проти усунення з посади голови НМПУ Юрія Луканова на підставі абсурдних звинувачень. Водночас редакційна рада ІА «Поряд з вами» заявляє, що рішення ради НМПУ є непрозорим та ганебним і таким що наносить шкоду авторитету професійної журналістської спілки.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1814
Читайте також
08.08.2016 11:00
Юрій Луканов
для «Детектора медіа»
2 140
05.08.2016 18:06
Юрій Шеляженко
для «Детектора медіа»
3 354
05.08.2016 13:05
Йогеннес Вамберг Андерсен
для «Детектора медіа»
2 318
18.07.2016 09:30
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 303
16.07.2016 09:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 473
04.07.2016 12:00
Сергій Гузь
для «Детектора медіа»
2 302
30.06.2016 16:56
Наталія Лигачова
4 215
27.06.2016 11:58
Гала Скляревская, Наталья Лигачева
3 885
08.06.2016 15:30
Олег Єльцов
для «Детектора медіа»
2 601
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор Чайка
2970 дн. тому
Шановні співробітники «Детектора медіа», які є членами Незалежної медіа-профспілки України, єдине запитання: скільки, на Вашу думку, можна дозволити поцупити з каси голові профспілки, щоб це не вважалось серйозним порушенням?! Можливо, в такому випадку, внесемо зміни до Статуту, де про це і буде вказано прямим текстом?! Дозволимо вже легально саме голові отримувати вдруге (після відшкодування за тими ж самими документами за відрядження приймаючою стороною) гроші з членських внесків!!! Між тим, у Луканова був шанс вийти з цієї ситуації з гідністю, без скандалу і відсторонення від посади (до рішення з'їзду!), але він обрав інший шлях, завдяки чому організація понад місяц була фактично паралізованою та фактично було унеможливлено представництво НМПУ на з'їзді МФЖ. І наостанок: дуже дивує така однобока оцінка ситуації саме в профільному виданні... З професійним святом, шановні! :-(
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду