Нацрада не підтримує законопроект щодо кримінальної відповідальності за наклеп

20 Вересня 2012
6593
20 Вересня 2012
16:27

Нацрада не підтримує законопроект щодо кримінальної відповідальності за наклеп

6593
Нацрада не підтримує законопроект щодо кримінальної відповідальності  за наклеп

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення як учасник Міжвідомчої робочої групи з аналізу і стану дотримання законодавства про свободу слова та захист журналістів «Відкрита розмова» приєдналася до ухваленого на позачерговому засіданні 19 вересня рішення про рекомендацію українському парламенту скасувати результати голосування за проект закону, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

 

«Національна рада переконана, що такого роду закони не повинні існувати в країнах з розвиненою демократією. Ухвалення цього законопроекту негативно вплине на результати досягнень нашої держави у питаннях забезпечення свободи слова та перешкоджатиме розвитку незалежної журналістики в Україні», - йдеться в повідомленні.

 

18 вересня Верховна Рада України прийняла за основу законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за наклеп. За проголосували 244 народні депутати. Наклеп пропонується карати штрафом в розмірі від 200 до 1500 неоподатковуваних мінімумів (від 3,4 тис. грн до 25,5 тис. грн), виправними роботами до 2 років, обмеженням волі до 5 років або позбавленням волі до 3 років.

 

Законопроект № 11013 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини)» зареєстрував народний депутат Віталій Журавський (фракція Партії регіонів) 19 липня. За тиждень до цього статтю про наклеп повернули до російського кримінального кодексу.

 

Ухвалення цього законопроекту засудили уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, Національна спілка журналістів України, опозиційні політичні сили, Незалежна медіа-профспілка України, рух «Стоп цензурі!», Організація з безпеки і співробітництва в Європі, «Репортери без кордонів», перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський, Міжнародна і Європейська федерації журналістів, Міжвідомча робоча група з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів, НСЖУ, НМПУ і Комісія з журналістської етики, депутат Європарламенту Павел Коваль і правозахисник Семен Глузман.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6593
Читайте також
27.09.2012 17:15
Роман Кабачій, для «Детектор медіа»
22 475
26.09.2012 08:57
Катерина Яковленко, Микола Семена, Ганна Черевко, «День»
26 020
21.09.2012 09:17
Семен Глузман, society.lb.ua
24 818
20.09.2012 15:52
Інна Долженкова
для «Детектор медіа»
42 887
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду