13:18
Середа, 27 Квітня 2011

Нацрада звернеться до суду щодо анулювання ліцензії УЦТМ

20 038
Нацрада звернеться до суду щодо анулювання ліцензії УЦТМ

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії ТОВ «Українська цифрова телемережа» (УЦТМ) - провайдера мультиплексу МХ-4. Таке рішення регулятор прийняв за результатами позапланової перевірки УЦТМ.

 

Результати перевірки розглядалися за відсутності представників УЦТМ, хоча вони зверталися з листом до Нацради з проханням перенести питання.

 

Перший заступник голови Нацради Оксана Головатенко повідомила, що компанія систематично порушувала організаційно-технічні, фінансові та інвестиційні зобов'язання. За її словами, територія прийому сигналу не відповідає зазначеній в ліцензії, задіяно лише вісім синхронних зон із 79 можливих. Також докладні характеристики мережі мовлення суперечать рішенню Нацради, фактично операторами телекомунікацій є Концерн РРТ і Одеський ОРТПЦ. По деяких телечастотах відсутні висновки УДЦР, окрім цього деякі з них уже включені до ліцензії провайдера мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5 «Зеонбуд», який має відповідні висновки УДЦР.

 

«Моніторинг зафіксував, що УЦТМ фактично надає послуги шести ТРК, але додаток до ліцензії містить перелік з 10 компаній. Восьми із них були анульовані ліцензії, але компанія УЦТМ не звернулася до Нацради з проханням ухвалити остаточний перелік програм», - додала пані Головатенко.

 

Нагадаємо, що раніше Нацрада оголосила попередження УЦТМ за те, що провайдер розбудував лише 6% із своєї мережі.

 

Як писала ТК, Нацрада визначила УЦТМ провайдером мультиплексу МХ-4 16 січня 2008 року. Це була єдина компанія, яка подала заявку на провайдерство. УЦТМ почала надавати послуги 1 квітня 2009 року, після того, як тричі відкладала термін запуску цифрової мережіЗасновниками УЦТМ, зокрема, є компанії, пов'язані з Едуардом Прутніком і Віктором Балогою. У квітні 2008 року у конкурсі на місця в мультиплексі МХ-4 перемогли 10 компаній, вісім з яких були невідомими на ринку. Улітку 2010 року Нацрада анулювала ліцензії цих восьми компаній, які так і не почали мовлення. Ліцензіатами залишилися телеканали «М2-Естрада» (холдинг StarLightMedia) та УНІАН-ТБ (група «1+1»).

 

Новий склад Нацради у 2010 році затвердив новий План розвитку національного телерадіоінформаційного простору, за яким розвиток четвертого мультиплексу посунули на 2013-2015 роки.

 

«Детектор медіа»У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
20038
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду