Нацрада анулювала ліцензії 8-ми телекомпаній з МХ-4, а УНІАН-ТБ має розпочати мовити протягом місяця
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення на засіданні 14 липня розглянула результати перевірок мовників і провайдера цифрового мультиплексу МХ-4.
За результатами перевірок Національна рада вирішили анулювати ліцензії і вилучити з Державного реєстру телерадіоорганізацій 8 компаній: ТОВ «Інтер Ківар» («Штепсель»), ТОВ «Футурама» («Берегиня»), ТОВ «Векта плюс» («Класика»), ТОВ «Мирей» («Котигорошко»), ТОВ «Емпайер бізнес брокерс Україна» («5:0»), ТОВ «Лайкс» (К), ТОВ «Ді. ком» («Мандрівник»), ТОВ «Дотюей» («Цукор»).
Ці компанії не розпочали мовлення протягом року, крім того не виконали свої організаційно-технічні, фінансові, інвестиційні зобов'язання та конкурсні умови. Їхні представники не з'явилися на засідання Нацради, а за юридичними адресами, які були вказані у ліцензіях, їх знайдено не було.
Щодо ТОВ «УНІАН-ТБ» Нацрада винесла рішення оголосити попередження. Як відомо, ця компанія також отримала ліцензію на мовлення в МХ-4 і не розпочала мовлення протягом року, не виконавши своїх організаційно-технічних, фінансових, інвестиційних зобов'язань та конкурсних умов. Проте на засіданні Нацради був присутній представник групи «1+1» Максим Варламов, який пояснив затримку з початком мовлення зміною власників медіагрупи. Він запевнив, що протягом місяця компанія готова розпочати мовлення; за його словами, вже збудовано студію на Петрівці і навіть затверджено сітку мовлення. Однак сітку Варламов не захотів показати Нацраді, пояснивши, що це конфіденційна інформація.
Щодо ЗАТ «Телеодин» (М2), який також отримував ліцензію на мовлення в МХ-4, то результати його перевірки вирішено взяти до відома, оскільки це єдина компанія, яка на цей момент мовить в мультиплексі МХ-4 згідно зі своєю ліцензією, хоча перевірка зафіксувала, що «Телеодин» не здійснював цифрове мовлення з 15.05.09 по 6.12.09, а почала мовити з 1 квітня 2009-го без укладання угоди з УЦТМ. Згодом ця угода була підписана. Як пояснив представник компанії Валентин Коваль, угода з провайдером тривалий час не укладалася, тому що канал не розумів тарифів. Крім того, компанія готова була фінансувати закупівлю соціальних сет-топ-боксів для населення, але тільки за умови, якщо Національна рада розробить якусь програму. Нацрада та інші державні органи такої програми поки що не розробили.
Щодо провайдера цифрового мультиплексу МХ-4 компанії «Українська цифрова телемережа» (УЦТМ), то результати її перевірки вирішено взяти до відома, тому що на даний момент компанія надає глядачам послугу з 10-ти програм, транслюючи канали «Мюзік бокс Україна», «Київтелемонтаж» (Мега), «Культура», «Гумор ТБ», ТВі, «Інтер», НТН, КДР ТРК, «Україна» і «Телеодин» (М2). УЦТМ писала до Нацради листа з проханням дозволити тимчасово транслювати саме ці програми, оскільки ліцензіати МХ-4 не надавали їй сигнал.
Перевірка зафіксувала, що УЦТМ має бути оператором мультиплексу МХ-4, але фактично оператором є Концерн РРТ. Директор компанії Наталя Чобітько-Сапоненко пояснила, що УЦТМ вже має ліцензію оператора телекомунікації від НКРЗ, але передавачі знаходяться на об'єктах Концерну РРТ, який є закритим підприємством, тому не дозволяє присутність на своїх об'єктах сторонніх працівників. Але при розбудові мережі УЦТМ планує, що поставить свої об'єкти і стане повноцінним оператором. Наталя Чобітько-Сапоненко також попросила Нацраду сприяти в переговорах з УДЦР і ліцензіатами. Вона сказала, що компанія за результатами переговорів з УДЦР, можливо, незабаром включить передавачі в Овручі Житомирської області, а також у містах-мільйонниках.
На брифінгу перший заступник голови Нацради Оксана Головатенко сказала, що тепер Національна рада має оголосити конкурс з чіткими умовами, провести його відкрито і прозоро. Але це станеться не раніше вересня, бо в серпні Нацрада не працюватиме.
Нагадаємо, 2 квітня 2008 року ліцензії на мовлення здобули М2, «УНІАН-ТБ», а також 8 невідомих ринку телеканалів - «Берегиня», «Цукор», «Котигорошко», «5:0», «Класика, «Мандрівник», «К» і «Штепсель». ТК провела журналістське розслідування з цього приводу, довівши, що 8 компаній, які нині було позбавлено ліцензій, на ринку не існує, а також, що до процесів переходу на цифрове мовлення причетний Віктор Балога, на той момент - голова Секретаріату Президента.
«Детектор медіа»