Вікторія Шилова хотіла провести прес-конференцію в Росії, бо вважає, що в Україні навколо неї створено вакуум
Екс-генеральний директор Дніпропетровської ОДТРК Вікторія Шилова звернулась до Міжнародної федерації журналістів, секретаріату Міжнародної конференції журналістів, Спілку журналістів Росії з проханням надати можливість висвітлити історію конфлікту на українській телекомпанії. З цією метою 18 серпня вона мала намір провести прес-конференцію на тему «Проблеми свободи слова в Україні. Голодування 18 журналістів Дніпропетровської телерадіокомпанії» в російському Центральному домі журналістів, однак на неї ніхто не з`явився. Про це повідомляє сайт організації.
За інформацією сайту, причиною звернення до російських журналістських організацій пані Шилова називає інформаційний вакуум довкола конфлікту на Дніпропетровській ОДТРК. Метою цієї поїздки, як заявляла раніше пані Шилова, є «прорвати інформаційну блокаду, яку створила місцева влада та їхні "боси" на загальноукраїнському рівні»
Чим викликана така позиція Вікторії Шилової ТК поки з'ясувати не вдалося, оскільки на час перебування в Росії її телефон відключений.
Однак відомо, що зокрема в проведенні аналогічної прес-конференції в столиці України пані Шиловій відмовлено не було. Зокрема ТК звернулась до інформаційних агентств «Інтерфакс» та УНІАН, які є одними з найбільших столичних прес-майданчиків, із запитанням, чи зверталась до них Вікторія Шилова.
Комерційний директор УНІАН Валерій Нечипоренко наголосив ТК, що Шилова до УНІАНу не зверталася, але якби такі звернення пані Шилової були їй би точно не відмовили: «Їй, звичайно ж, не відмовили б. Це не в наших правилах, адже ми не відмовляємо у проведенні конференцій. Хіба що хтось наперед заявить, що виголошуватиме фашисткі гасла, тоді ми відмовимо». Генеральний директор «Інтерфакс-Україна» Олександр Мартиненко також зазначив: «Не знаю, чи вона до нас зверталась. Але точно знаю, що ми би їй не відмовили». Також в «Інтерфаксі-Україна» пригадали, що Вікторія Шилова проводила прес-конференцію в цьому агентстві минулого року.
Нагадаємо, 3 серпня Вікторія Шилова звернулася до Новомосковського міжміськрайонного суду, оскаржуючи наказ про своє звільнення. 24 липня Державний комітет телебачення та радіомовлення звільнив пані Шилову з посади керівника ДОДТРК. Того ж дня журналісти ДОДТРК припинили розпочате 21 липня голодування на знак протесту проти тиску на канал з боку губернатора Віктора Бондаря.
ТК висвітлювала усі етапи конфлікту.
«Детектор медіа»