Про що говорили в етері спільного телемарафону 22 лютого 2024 року
Про що говорили в етері спільного телемарафону 22 лютого 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «Рада», «Ми — Україна», Суспільне, «Інтер».
Блоків «1+1» та ICTV/СТБ в національному етері цієї доби не було.
У нічному блоці марафону працювала команда телеканалу «Рада». Вони повністю повторили гостьову студію попередньої доби.
Про ситуацію на передовій у гостьовій студії «Ми — Україна» говорили з військовим оглядачем Євгеном Диким. Він розповів, що росіяни активно наступають у районі села Роботине. Проте успіху не мають. За словами Дикого, їм вдалось вийти лише на околиці селища. Також він розповів, що Бахмут і Авдіївка призвели до величезних втрат серед російських військових. Експерт вважає, що наразі для росіян пріоритетом є Куп’янськ, після нього йдуть Кринки, а вже за ними — Роботине.
З директором організації StopFake Русланом Дейниченком говорили про інформаційні атаки на Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Він сказав, що мета цих фейків — демотивувати військових.
Законопроєкт про мобілізацію у блоці Суспільного обговорювали з народними депутатами Вадимом Івченком («Батьківщина») та Олександром Федієнком («Слуга народу»). Останній також розповів про зустріч Володимира Зеленського з їхньою депутатською фракцією. Він сказав, що спілкування пройшло позитивно, а президент назвав парламент ефективним. Івченко сказав, що важливо зберегти відстрочку для людей із 3 групою інвалідності та доглядачів людей з інвалідністю, а також бронь для аспірантів-контрактників. Федієнко додав, що вважає так зване «економічне бронювання» дискредитаційною нормою.
Про повернення українських чоловіків з-за кордону говорили з виконавчим директором Української гельсінської спілки з прав людини Олександром Павліченком. За його словами, сьогодні юридичного визначення тих, хто може вважатись «ухилянтами», не існує й люди виїхали за відповідними дозвільними документами. І, взагалі, повернути когось вдасться лише відповідно до судових рішень й лише за бажання країни, яка буде готова видавати українців. Також він додав, що Чехія та Німеччина вже повідомили, що не видаватимуть чоловіків.
У блоці «Інтера» про індексацію депутатських пенсій говорили з народною депутаткою Лесею Забуранною («Слуга народу»). Вона сказала, що у депутатів останнього скликання високі пенсії, проте в депутатів перших скликань пенсії низькі та навіть не дозволяють гідно лікуватись.
З радником керівника Офісу президента Михайлом Подоляком у програмі «Акцент» говорили про міжнародну підтримку України. Згодом його колега Сергій Лещенко вже в гостьовій студії розповідав про російську пропаганду.