Про що говорили в етері спільного телемарафону 13 липня
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері спільного марафону «Єдині новини #UAРазом», а також окремо аналізує якість мовлення. З липня ми також запустили моніторинг російськомовного марафону «FreeДом».
Телеканали: «Рада», ICTV/СТБ, Суспільне, «Україна 24», «1+1».
У блоці «Ради» показали інтерв’ю прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте. Він розповів, чому приїхав до України та чому йому було важливо на власні очі побачити злочини російської армії. За словами Рютте, переговори з українською владою були вкрай важливими: обговорили підтримку відбудови України та посилення санкцій проти Росії. Також він сказав, що рішення надати зброю Україні було легким та не спричинило в Нідерландах великих дискусій.
У блоці ICTV/СТБ про відмову від російських енергоносіїв та газовий шантаж із боку Росії мали розмову з директором Центру досліджень енергетики Олександром Харченком. Він повідомив, що російський «Газпром» знизив тиск подачі газу під виглядом технічних робіт. Це призвело до підвищення цін на блакитне паливо та спровокувало паніку в Європі. Експерт також зазначив, що навіть ті, хто все ж погодився платити за газ у рублях, не можуть отримати всі замовлені обсяги газу. За словами Харченка, зараз Росія вдається до жорсткого газового шантажу.
Фронтмена проєкту Pianoboy Дмитра Шурова розпитали про його концерти для військових. Музикант сказав, що у більшості випадків він дізнається про те, куди саме має їхати, майже напередодні чергового виступу.
У блоці Суспільного повторили інтерв’ю із директором Інституту соціології НАН України Євгеном Головахою і телеведучим Олександром Педаном. Ці інтерв'ю вже показували 12 липня.
Також показали інтерв’ю із британським письменником та спеціалістом із пропаганди сучасної Росії Пітером Померанцевим. Росія живе у садомазохістській культурі, де кожну людину щодня принижують, вважає він. Подібна культура існує на території, де живуть росіяни, протягом століть, тому поки не буде зруйновано циклічність, ця країна залишатиметься такою ж самою — росіяни намагатимуться принизити когось і в такий спосіб самоствердитися.
У блоці «України 24» говорили із менеджерами підприємств Ріната Ахметова — виконавчим директором ДТЕК Дмитром Сахаруком, якого в етері марафону постійно титрують просто як енергетика, та генеральним директором «Запоріжсталі» Олександром Мироненком.
Запросили до розмови й міністра фінансів України Сергія Марченка, щоб розпитати про грошові надходження до бюджету, зокрема про фінансову допомогу від країн-партнерів. Урядовець сказав, що до кінця поточного року Україна може приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту, що поліпшить митну політику та зробить роботу нашої митниці більш прозорою.