Про що говорили в етері спільного телемарафону 26 березня

Про що говорили в етері спільного телемарафону 26 березня

27 Березня 2022
1384

Про що говорили в етері спільного телемарафону 26 березня

Софія Скиба
головна редакторка інформаційної агенції «Перший Криворізький»
1384
Санкції, візит президента США Джозефа Байдена, ситуація в Україні і підтримка Заходу.
Про що говорили в етері спільного телемарафону 26 березня
Про що говорили в етері спільного телемарафону 26 березня

З перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну центральні телеканали ведуть спільний марафон. «Детектор медіа» щодня відстежуватиме головні теми, гостей та тенденції в етері марафону, а також окремо аналізуватиме якість мовлення.

Телеканали: «Україна 24»‎, «Інтер»‎, «1+1»‎, «Рада»‎, ICTV/СТБ‎, Суспільне.

Канали регулярно транслюють: звернення і виступи Володимира Зеленського, брифінги Дениса Шмигаля, Ірини Верещук, а також радників голови Офісу президента Олексія Арестовича та Сергія Лещенка. А також патріотичні відео, сюжети про ситуацію в Росії, інструкції з корисними порадами.

«Україна 24»‎. В етері каналу вийшов сюжет про дії партизанських загонів, їхню підготовленість і мотивацію партизан воювати проти Росії, зокрема серед добровольців з інших країн. Далі ведучі дали включення з російським правозахисником Анатолієм Осєчкіним про те, що серед росіян немає масової підтримки війни, більшість проти війни і вважають, що розпочавши війну, Путін зробив найбільшу помилку у своїй кар’єрі.

Потім перейшли до розмови з народним депутатом від «Слуги народу» Олегом Дундою. Говорили про наслідки санкцій для Росії, економічні втрати, роботу місцевого самоврядування і комунікацію з мерами різних міст.

Також показали сюжет про білоруських партизанів, доповнивши його включенням білоруського опозиційного діяча Павла Латушка про роботу білоруської опозиції над запровадженням проти Білорусі таких самих санкцій,  як і проти Росії.

«Інтер»‎. Етер розпочали зі зведення новин про ситуацію на фронті, військову активність росіян, виступ Володимира Зеленського та виступ Джо Байдена. Потім повторили брифінг голови ОПУ Андрія Єрмака зі списком ультимативних вимог до західних партнерів.

Далі дали новини про ситуацію в регіонах й перейшли до прямого включення кореспондента американського відділення телеканалу, який розповів про візит Байдена до Польщі та зустріч із американськими військовими.

Канал також повторив ультимативний брифінг Андрія Єрмака, показавши його повністю. Після перейшли до сюжетів про домовленості європейських політиків про подальшу боротьбу з Росією, посилення санкцій й вірогідне членство України в ЄС.

Двічі транслювали й звернення Володимира Зеленського. Президент говорив, що українська позиція — продовжувати тримати шлях правди й опиратись російській брехні і пропаганді. Й двічі — брифінг прем’єра Дениса Шмигаля, який розповідав про гуманітарну допомогу.

У новинах також показували різні сюжети про роботу волонтерів, гуманітарні коридори, допомогу людям, які виїхали з тимчасово загарбаних територій, а також про ризики шахрайства, пов’язані з волонтерством.

«1+1». Розпочали із сюжету про візит Джо Байдена до Польщі, проведення україно-польського мітингу, зустріч із американськими військовими.

Далі зробили включення з мером Мелітополя Іваном Федоровим, який розповів про гуманітарну допомогу для міста, окупацію й дії самопроголошеної влади.

Заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний розповів про роботу з переселенцями, будівництво соціального житла й вибір ключових громад, куди переїхали підприємства з півдня.

Показали сюжет про українських фігуристів — харків’ян Олександру Назарову і Максима Нікітіна, які без підготовки вийшли на чемпіонат світу з абсолютно новим номером. Після чого дали включення з фігуристами.

Показали сюжет про економічний стан Росії, зникнення основних продуктів, роботи й важливих для росіян товарів.

У міжнародному блоці дали сюжет про наслідки європейських переговорів для посилення санкції проти Росії, роботу політиків над допомогою Україні й позицію Володимира Зеленського щодо світової геополітичної ситуації.

Кореспонденти підготували сюжети про ситуацію в українських містах, волонтерську активність, ситуацію у Славутичі. Зокрема, мали включення з мешканкою міста про появу там російських військ, викрадення мера й ситуацію у Славутичі загалом.

Далі включилась Ірина Верещук, яка розповіла про ситуацію з насильно вивезеними громадянами України й бажання «Червоного Хреста» відкрити офіс у російському Ростові.

«Рада». В етері телеканалу транслювали включення з міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною щодо надання статусу учасника бойових дій членам тероборони, механізми його отримання і що власне цей статус означатиме.

Робили включення з телеведучою і волонтеркою Машею Єфросініною щодо гуманітарної допомоги й роботи центрів координації. Включали й директора Інституту національної пам’яті Антона Дробовича, з яким говорили про репресії росіян на окупованих територіях і можливості вимірювання кількості жертв. Експерт зауважив, що ознаки геноциду, які простежуються в діях російських військових, можуть призвести до міжпоколінневої травми в українському суспільстві.

Показалит«заспокійливий» брифінг радника голови ОПУ Олексія Арестовича про ситуацію на фронті і втрати Росії. Згодом в етері каналу було включення Арестовича, під час якого він розповідав про деморалізацію військових Росії.

З головою Волинської ОДА Юрієм Погуляйком говорили про можливий напад Білорусі, готовність області зустрічати ворогів, а також про початок посівної, відновлення роботи бізнесу.

Віталій Кличко розповів про ситуацію в Києві, оборону міста, результативність комендантської години. Також мер спростував інформацію про запровадження посиленої комендантської години.

В етері дали блок, присвячений роботі Нацгвардії України та річниці її заснування. Мали включення з міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським про роль нацгвардійців в обороні країни. Також показали сюжет Офісу президента про нагородження нацгвардійців.

Провели включення з головами Донецької і Луганської ВЦА Павлом Кириленком і Сергієм Гайдаєм. Говорили про ситуацію у регіонах, логіку дій росіян і свавілля на сході України.

Показали також відеоролик міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, який він записав за результатами переговорів з американською делегацією у Польщі. Урядовець наголосив, що весь світ із захопленням спостерігає за українськими перемогами.

ICTV/СТБ. Показали звернення Володимира Зеленського до Катару й наголосив на важливості допомоги цієї держави у формуванні енергетичної незалежності. Далі перейшли до сюжету про візит Джо Байдена до Польщі, зустріч із Дмитром Кулебою і Олексієм Резніковим.

Далі провели включення із головою Київської ОВА Олександром Павлюком: говорили про оборону столиці, збереження життів військових і роботу над витісненням ворога з області.

У новинах показували нагородження нацгвардійців, сюжети з регіонів, проведення посівної, роботу співробітників критичної інфраструктури. Також говорили про роботу ІТ-галузі і відтермінування призову для працівників критично важливих для підприємств. Також показали, що робити людям, які потрапили у зону ураження хімічної зброї та ядерної катастрофи. Експертом із захисту від ядерного ураження став педіатр Комаровський.

Митрополит Епіфаній в етері каналу розповів про участь священиків у війні, втрати серед цивільних. Священик закликав духовенство московського патріархату переходити до складу ПЦУ, аби в єдності церкви служити інтересам українського народу. Показали сюжет про зникнення міністра оборони Росії Шойгу, навели приклади монтажу нарад із президентом Путіним. У сюжеті також йшлося про можливого наступника Путіна.

Показали виступ Андрія Садового щодо ракетного обстрілу Львова та їх наслідків для міста. та дали включення Ірини Верещук про гуманітарні коридори й евакуацію.

Суспільне. Почали з сюжету про звільнення Тростянця на Сумщині та наслідки ракетних обстрілів для Львівщини. Після перейшли до підсумкового брифінгу Ірини Верещук. Міністерка говорила про результати гуманітарних коридорів та евакуацію з Маріуполя.

Після цього ведучі перейшли до включень учасники яких розповідали про ситуацію в українських містах, зокрема Харкові, Сумах, Ізюмі, Миколаєві. Також у новинному блоці показували роботу волонтерів й процес закупівель.

Після зробили включення із головним рабином України та Києва Моше Реувеном Асманом. Гість розповів про наслідки війни для єврейської громади, ракетні і бомбові удари по іудейським святиням і цілеспрямоване знищення євреїв й українців.

Показали виступ Джозефа Байдена у Польщі, який наголосив на наслідках санкцій для Росії й готовність США прийняти українських біженців. Також дали включення Дмитра Кулеби про переговори із США і їх наслідки для поповнення українського озброєння і посилення санкцій проти Росії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1384
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду