«ЗЕОНБУД» про МХ-7:  фактичне покриття складе менш ніж 9% !

«ЗЕОНБУД» про МХ-7: фактичне покриття складе менш ніж 9% !

9 Липня 2021
8105
9 Липня 2021
10:22

«ЗЕОНБУД» про МХ-7: фактичне покриття складе менш ніж 9% !

8105
«ЗЕОНБУД» про МХ-7:  фактичне покриття складе менш ніж 9% !
«ЗЕОНБУД» про МХ-7:  фактичне покриття складе менш ніж 9% !

Ми з цікавістю прочитали в ЗМІ звіт фахівців з радіопланування 1+1 media щодо покриття цифрового мультиплексу МХ-7. Нарешті хоч хтось перейшов від слів до діла. Необхідно зазначити, що запропонована ними методика порівняльного аналізу є досить прагматичною та точною. У той же час нам здалося, що велика кількість технічних термінів не дала можливості читачам зрозуміти головний висновок звіту. А він полягає в тому, що фактичне покриття МХ-7  складе менш ніж 9% (!!!). 

Як відомо, зараз цифрова телемережа працює в дециметровому діапазоні радіочастот і, відповідно, всі приймальні антени телеглядачів також. Усупереч думці технічних фахівців керівництво Концерну РРТ весь цей час стверджувало, що ці антени без проблем можуть приймати і сигнал у метровому діапазоні, в якому планується будувати МХ-7. От фахівці 1+1 media і вирішили перевірити достовірність цього  твердження на практиці. Результат був досить очікуваним. Відповідно до вимірювань антени телеглядачів зможуть приймати метрові радіохвилі тільки в ближній від передавача зоні, радіус якої складає тільки до 30% від радіусу зони покриття за розрахунками Концерну РРТ.

Але нас цікавить не радіус, а площа покриття. Із  математики  відомо, що якщо  у кола радіус складає 30% від радіусу більшого кола, то його площа сягає  всього 9%  площі великого кола. Тобто, тільки 9% телеглядачів ефірного телебачення зможуть приймати сигнал МХ-7.

А як же всі інші телеглядачі?! А всім іншим  необхідно буде придбати за 800 гривень та встановити метрові антени та суматори. Але ще більшим питанням залишається, де їх купити? Адже через відсутність потреби виробництво таких антен в Україні зупинено, а за кордоном їх не виготовляють, адже там метрові частоти для телебачення практично не використовуються. 

Але, якщо навіть припустити, що за рік чи два вдасться налагодити виробництво метрових антен, то залишається без відповіді питання – а навіщо телеглядачу витрачати 800 гривень на  10 каналів, якщо він вже зараз має 32? Тим паче, як зрозуміло із заяви 1+1 media, що провідні рейтингові загальнонаціональні канали не мають наміру змінювати 95% покриття діючої цифрової мережі на 9% покриття МХ-7.

Ми не маємо на меті ставити під сумнів рішення про будівництво МХ-7, але, якщо це рішення передбачає створення конкуренції, то ми за конкуренцію на підставі об’єктивних даних та правдивої  інформації. 

 

Прес-служба ТОВ «ЗЕОНБУД»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8105
Читайте також
20.05.2021 13:14
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 897
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Petro
1110 дн. тому
Брєш сивої кобили. Які антени по 800 грн.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду