13:48
Вівторок, 4 Липня 2017

Кабмін переніс вимкнення аналогового телебачення на рік

4 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», якою переніс вимкнення аналогового телевізійного мовлення на рік: з 30 червня 2017 року на 30 червня 2018 року.
Кабмін переніс вимкнення аналогового телебачення на рік
Кабмін переніс вимкнення аналогового телебачення на рік

«Відповідно до Плану заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення , затвердженого Кабінетом Міністрів у 2016 році, остаточний перехід від аналогового до цифрового телебачення має відбутися відповідно до Порядку поетапного відключення аналогового телерадіомовлення , який має розробити Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Однак, за інформацією Нацради, на сьогодні існує ряд фінансових та соціально-економічних проблем, які стримують розробку такого порядку та процес переходу від аналогового до цифрового телерадіомовлення. У зв’язку з цим пропонується продовжити строки використання радіотехнології “аналогове телевізійне мовлення” до 30 червня 2018 року», – повідомив голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леонід Євдоченко.

Розроблений адміністрацією Держспецзв’язку проект постанови Кабміну вносить зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України, затверженого постановою Кабміну № 815 від 2006 року, а саме – продовжує кінцеву дату використання радіотехнології «аналогове телевізійне мовлення» з 30 червня 2017 року на 30 червня 2018 року. За словами пана Євдоченка, проект постанови погодили без зауважень Міноборони, Мінеконорозвитку, Мінфін, Держкомтелерадіо, НКРЗІ та Нацрада.

Нагадаємо, два роки тому, 17 червня 2015 року, завершився період, за який Україна разом з іншими країнами Європи, Азії та Африки мала перейти на цифровий стандарт ефірного телемовлення відповідно до міжнародних зобов’язань за угодою «Женева-2006». Однак цього так і не сталося, тож українське телебачення продовжує паралельно мовити в аналоговому і цифровому стандартах.

6 квітня 2016 року Кабінет Міністрів України визначив нову дату вимкнення аналогового мовлення – 30 червня 2017 року, і вніс відповідні зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу. Попередній План передбачав кінцеву дату використання аналогового ТБ 1 січня 2016 року.

26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Згідно із цим планом, протягом 2017 року Концерн РРТ має бути залучено до розбудови національної цифрової мережі з одночасною видачою державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі.

На початку 2017 року стало відомо, що медіагрупи «1+1 медіа» та «Інтер» попросили уряд відкласти вимкнення аналогового телебачення до 2019 року. 27 січня медіагрупа «1+1 медіа» поширила публічну заяву на цю тему та виступила проти повного переходу на цифрове ефірне телебачення з липня 2017 року і вимкнення аналогового сигналу.

9 лютого члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не підтримали пропозиції свого колеги Олега Черниша записати пункт про звернення до Держспецзв’язку щодо продовження використання технології аналогового ефірного мовлення до 30 червня 2018 року.

У березні «Телекомунікаційна палата України» надіслала звернення до прем’єр-міністра України та державних регуляторних органів відносно переходу України на цифровий стандарт телерадіомовлення у визначені строки.

На початку квітня директор «Медіа Групи Україна» Євген Лященко розповів про останні домовленості медіагруп і регуляторних органів, за якими у 2017 року має розпочатися поетапне відключення аналогового ТБ по областях, а повне вимкнення аналогового сигналу має відбутися в лютому 2018-го.

Станом на червень 2017 року ніякого поетапного вимкнення аналогового сигналу в Україні так і не розпочалося.

На початку червня на конференції в Одесі член Нацради Олег Черниш повідомив, що Нацрада готує лист до Держспецзв’язку, в якому запропонує перенести термін відключення аналогу. На його думку, це має бути 30 червня 2020 року. «Яка дата буде – ще не визначено. У нас немає єдиної точки зору. З моєї точки зору, то це може бути 30 червня 2020 року, коли завершаться всі вибори, коли за планами Міжнародного союзу електрозв’язку передбачається вимкнення передавачів у другому цифровому дивіденді. Але це не значить, що телекомпанії, які несуть подвійне фінансове навантаження, не зможуть подати заяву про анулювання їхніх ліцензій на аналогове ефірне мовлення. Ринок може сам відрегулювати це питання», - сказав він.

У червні стало відомо, що Держспецзв’язку розробив проект постанови Кабміну «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», за якою вимкнення аналогового телебачення переноситься на рік – на 30 червня 2018 року. 20 червня проект постанови без зауважень погодила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ),

29 червня проект постанови Кабміну погодила без зауважень Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Голова Нацради Юрій Артеменко при цьому сказав: «Строки вимкнення визначатиме Кабмін. Наша позиція наступна: вимикати аналогове телебачення потрібно, коли буде максимальне покриття цифровим сигналом і максимальна забезпеченість телевізійними тюнерами. Останнє залежить від фінансування з державного бюджету, тобто від Кабміну», - сказав пан Артеменко.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6005
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop