17:19
Вівторок, 21 Березня 2017

«Телекомунікаційна палата» пропонує розпочати інформування населення про вимкнення аналогового ТБ

Асоціація «Телекомунікаційна палата України» надіслала звернення до прем’єр-міністра України та державних регуляторних органів відносно переходу України на цифровий стандарт телерадіомовлення у визначені строки.
«Телекомунікаційна палата» пропонує розпочати інформування населення про вимкнення аналогового ТБ
«Телекомунікаційна палата» пропонує розпочати інформування населення про вимкнення аналогового ТБ

Відповідне звернення було опубліковане на сайті асоціації.

«Планом використання радіочастотного ресурсу України передбачено припинення використання аналогової технології телерадіомовлення у червні 2017 року. На нашу думку, запровадження цифрового телебачення позитивно вплине на економічний стан країни, прискорить перехід до інформаційного суспільства та слугуватиме розвитку вітчизняних медіа, а відмова від аналогового телерадіомовлення має відбутися у терміни, встановлені Планом заходів», - йдеться в повідомленні.

У «Телекомунікаційній палаті» вважають, що вже зараз необхідно розпочати інформування населення про відключення аналогового телерадіомовлення.

«Ми переконані, що таке інформування повинне відповідати критеріям соціальної реклами. Отже, така рекламна кампанія обов’язково повинна містити інформацію про дату відключення аналогового ефірного мовлення, чітко пояснювати причини переходу до цифрового мовлення, інформувати про переваги цифрового мовлення та перелічувати усі наявні способи перегляду українського телебачення у цифровій якості», – повідомили в асоціації.

У Телекомпалаті переконані, що Україна готова до зазначених позитивних змін.

Нагадаємо, що згідно з міжнародними зобов’язаннями за угодою «Женева-2006» Україна мала вимкнути аналоговий телевізійний сигнал і перейти на цифру ще влітку 2015 року. Але цього не сталося через низку об’єктивних і суб’єктивних причин, які досі не вирішені (недостатній рівень покриття цифровим ефірним ТБ, монополізація ринку одним провайдером, незабезпеченість усіх аналогових мовників цифровими ліцензіями тощо).

6 квітня 2016 року Кабінет міністрів України визначив дату вимкнення аналогового мовлення – 30 червня 2017 року. Відповідні зміни було внесені до Плану використання радіочастотного ресурсу постановою №269.

26 жовтня 2016 року Кабінет міністрів України затвердив План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Згідно з планом, протягом 2017 року Концерн РРТ має бути залучено до розбудови національної цифрової мережі з одночасною видачою державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі.

На початку 2017 року стало відомо, що медіагрупи «1+1 медіа» та «Інтер» попросили уряд відкласти вимкнення аналогового телебачення до 2019 року. 27 січня медіагрупа «1+1 медіа» поширила публічну заяву на цю тему та виступила проти повного переходу на цифрове ефірне телебачення з липня 2017 року і вимкнення аналогового сигналу.

14 лютого провайдер цифрового ефірного телебачення «Зеонбуд» розповсюдив заяву про те, що в так званих «зонах розходження» (територіях, де у випадку вимкнення аналогового сигналу у глядачів можуть виникнути проблеми з прийомом цифрового телебачення) знаходяться лише 170 тис. домогосподарств, які приймають аналогове телебачення з ефіру.

У відповідь на заяву «Зеонбуду» група «1+1 медіа» заявила, що проблеми з прийомом сигналу Т2 є практично по всій території України, зокрема на заході країни доступ до нього мають лише 50-60% населення.

Окрім цього, 9 лютого члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення не підтримали пропозицію свого колеги Олега Черниша записати пункт про звернення до Держспецзв’язку щодо продовження використання технології аналогового ефірного мовлення до 30 червня 2018 року.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
951
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop