14:10
П'ятниця, 27 Січня 2017

«1+1 медіа» публічно виступила проти вимкнення аналогового ТБ у 2017 році

Медіагрупа «1+1 медіа» виступила проти повного переходу на цифрове ефірне телебачення з липня 2017 року і вимкнення аналогового сигналу. 27 січня група поширила публічну заяву на цю тему.
«1+1 медіа» публічно виступила проти вимкнення аналогового ТБ у 2017 році
«1+1 медіа» публічно виступила проти вимкнення аналогового ТБ у 2017 році

«1+1 медіа» заявила, що плани державних регуляторів ставлять під загрозу доступність телевізійного сигналу для великої частини населення. «Зважаючи на ситуацію із зоною цифрового покриття країни, вважаємо перехід з липня 2017 року нереалістичним і таким, що несе загрозу інформаційній безпеці країни», - йдеться в заяві.

За ліцензійними умовами провайдера цифрових мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 компанії «Зеонбуд», зона охоплення населення України цифровим ефірним сигналом повинна дорівнювати 95%. Але за експертною оцінкою «1+1 медіа», зона охоплення населення сигналом DVB-Т2 менша на 10-15% і знаходиться в межах 80-85%.

У заяві «1+1 медіа» названо дві оцінки кількості населення, які можуть опинитися без безкоштовного доступу до національних телеканалів при переході на цифрове ефірне ТБ, – йдеться про 10% незахищених верств населення України і про близько 5 млн українців загалом.

«Вже зараз ми розуміємо, що дуже багато населення, особливо в невеликих населених пунктах залишаться з темними екранами. Це стосується не тільки "1+1", але й каналів групи "Інтер" та "UA: Першого", які мають найбільше аналогове ефірне покриття. Звичайно, перехід на цифру є неминучим та корисним для розвитку телевізійної галузі, але плани перейти в 2017 році повністю на цифрове мовлення може позбавити  величезну кількість людей  доступу до національних каналів. Ми готові сприяти державі та допомогти розробити гнучкий та безболісний  план переходу, який не буде ризикованим», - зазначив директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення «1+1 медіа» Андрій Мальчевський.

Читайте також

«1+1 медіа» прогнозує, що вимкнення аналогового мовлення у 2017 році призведе до переходу частини непокритих цифровим сигналом домогосподарств на безкоштовне супутникове мовлення, де представлена частина російськомовного телевізійного продукту: міжнародні версії «Первого канала», РТР і НТВ. «Це дозволить проникнути російським каналам на територію України. А частина населення взагалі залишиться без доступу до національних каналів», - резюмували в групі.

Раніше медіагрупи «1+1 медіа» та «Інтер» попросили уряд відкласти вимкнення аналогового телебачення до 2019 року. Відповідний лист з Кабінету Міністрів отримала Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року Кабінет Міністрів України визначив дату вимкнення аналогового мовлення – 30 червня 2017 року. Відповідні зміни було внесено до Плану використання радіочастотного ресурсу постановою № 269.

26 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України затвердив План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Згідно з планом, протягом 2017 року Концерн РРТ має бути залучено до розбудови національної цифрової мережі з одночасною видачею державному оператору ліцензії провайдера (оператора) цифрової багатоканальної телемережі.

В інтерв'ю «Детектору медіа» директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення «1+1 медіа» Андрій Мальчевський припускав, що поетапне вимкнення аналогового ТБ розпочнеться з початком березня 2017 року.

Згідно з міжнародними зобов’язаннями за угодою «Женева-2006» Україна мала вимкнути аналоговий телевізійний сигнал і перейти на цифру ще влітку 2015 року.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2994
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
14 Грудня 2018
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop