Хто зробив Обаму президентом?
«Ми не можемо голосувати у цих виборах, але те, як проголосують "вони", вплине і на нас у тому числі», - повторювані на британських теле- і радіоканалах слова ведучих стали рефреном минулої ночі, яка була більше подібна до Новорічної - з обов'язковим телепереглядом, із надією на краще і зі святкуваннями, коли очікуваний момент таки настав.
Надія на краще реалізувалася тільки для тих, хто підтримував Барака Обаму - республіканці лишилися розчарованими. Підтвердилися прогнози про масивну перемогу першого чорношкірого президента, прогнози, яким хотіли і не завжди дозволяли собі вірити ті, хто не міг зрозуміти, як американці двічі поспіль могли обрати на посаду президента Джорджа Буша.
Протягом паузи у два з половиною місяці до власне інавгурації новий президент матиме час на створення своєї команди. Але більше, ніж будь-що інше, принаймні – поки що, вислів «зміни прийшли» підтвердила сама його кампанія і її результат: він став президентом, попри те, що два роки тому про нього мало хто чув, і фаворитами на номінацію від Демократичної партії були Хіларі Клінтон і Джон Едвардз («Який Джон?», - можна спитати сьогодні, так само як 21 місяць тому могли би спитати «Який Барак?»).
Хто і що зробили Обаму президентом - про це можна написати книжку, і, можливо, не одну. Найкоротша відповідь - гроші, але не так все просто. Грошей у кандидата від Демократів справді було дуже багато - за деякими оцінками, у чотири рази більше, ніж в республіканця, бо демократи відмовилися від федерального фінансування і не мали обмежень у тому, скільки могли витратити. Питання в тому, де він їх взяв і як він їх витратив. І тут на перший план виходять нові технології - неоковирний вислів, яким і далі прийнято називати Інтернет.
Ключовою постаттю у виборчій кампанії Обами був Кріс Хьюз, винахідник однієї з найпопулярніших на сьогодні соціальних мереж Facebook, а ключовим механізмом кампанії було цілеспрямоване відстежування користувачів Інтернету і збирання інформації по них, а потім - і коштів саме серед них. У поєднанні з традиційним ораторством - а своєю переможною харизмою Обама може рівнятися з Біллом Клінтоном - регулярні розсилки електронною поштою, адресні звернення до конкретних людей, реклама у (навіть!) відеоіграх проклали шлях до Білого Дому. Просили у людей не тільки грошей, але й підтримки, допомоги, добровільної роботи.
Ще кілька місяців тому, коли Хіларі Клінтон програла Обамі демократичну номінацію, заговорили про паралелі між ним і Джоном Кеннеді. Не лише у тому, що обоє молоді, перспективні і говорять про зміни, а й тому, що, так само як колись Кеннеді розчавив Ніксона у перших телевізійних дебатах - новітній технології у сиву давнину 1960 року, Барак Обама використав сучасне нововведення - Інтернет із його не безмежними, але дуже розмаїтими можливостями, на свою користь.
У теледебатах головним був контраст - 70 мільйонів глядачів, які ввімкнули телевізор у вересні 1960 року, аби подивитися першу в історії сутичку між президентськими кандидатами, побачили засмаглого і впевненого в собі Джона Кеннеді та блідого, у негарній сорочці Ричарда Ніксона, який відмовився накладати грим.
Через 48 років ефект контрасту лишився ключовим - як у теледебатах, де Обама обійшов Маккейна саме завдяки повному спокою і витримці (гриму, щоправда, вистачило обом), так і у віртуальній боротьбі: «Так, ми можемо» було кредо його кампанії, уважної до деталей, і саме до деталей нових і несподіваних.
Новаторство і прагнення до змін не завжди дають бажаний результат - можливо, навіть чотири роки тому ці самі технології та ідеї не спрацювали б. На сьогодні ж США виявилися готовими до змін, за які вони проголосували і які вплинуть не тільки на них, а й на нас, у тому числі.
Катерина Хінкулова, українська служба Бі-бі-сі
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
, для «Детектор медіа»
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Коментарі
14
мажоритар
5916 дн. тому
Самое ужасное, что ОБАМУ СДЕЛАЛИ МЕНЬШИНСТВА. Обьединились общаки геев, цветных, криминалов, маргиналов, педофилов, и пр. - и выбрали себе НОВОГО. Привет Содому и Гоморре. Пророчества сбываются. У нас пророками этого Мрака давно стали Аделавецкий с Черноладжей
GOP
5920 дн. тому
По закону жанра в пятничном выпуске Шустер LIVE, Вольнова должна публично в прямом эфире отдаться какому нибудь черному чуваку. Чтобы уже довести этот эксперимент до конца. До финальной точки так сказать.
Телевизионщик
5920 дн. тому
Мне стало страшно, когда я подумал, что вдруг Вольнова теперь захочет Януковича :)
Leen
5921 дн. тому
Стаття хороша (з аналітичної точки зору). Але мене вразили коментарі! Звідки в українців стільки ненависті до темношкірої людини? І це при тому, що Обама лише наполовину темношкірий! Жоден з кандидатів не був ідеальним, це дійсно прадва. Однак з них двох Обама все-таки був кращим. Перемога заслужена і це на краще для країни. Можливо не для України, але українцям давно пора самим вирішувати свої проблеми.
вп
5921 дн. тому
якраз у цьому разі політкоректність не при чому. обама дійсно був сильнішим і кращим за маккейна.
GOP
5921 дн. тому
Радувает нас Обама Тарас.. в Украине теперь усё будет Донбасс...
білий
5921 дн. тому
ви вважаєте, що негр-президент - це торжество справедливості? це торжество політкоректності, яка є бичем нашого часу. вілмо, ви чули щось про чорний расизм? ось такий зараз і почнеться...
Сергій Зінченко
5921 дн. тому
Обама виглядає більш сучасним, він - молодший і прекрасний оратор. Крім того, як мені здається, американці не хочуть нині виглядати окупантами, особливо - після агресивних дій Росії в Грузії. А взагалі-то Америка від України далеко. Я сприймаю її як країну багатих, а Україна - це країна бідних у оточенні багатств, якими заволоділи хитрі, хижі і нахабні. Але світ живе творчістю і любов'ю. Тож побачимо, наскільки гармонійними будуть у цьому відношенні дії нового президента та його команди.
Вилма
5921 дн. тому
в 21 веке живем, а ничего не изменилось - расисты, антисемиты, вообщем одно уроды, страдающие комплексом неполноценности.
Радоваться надо - справедливость воссторжествовала! и можете засунуть свои злые языки себе в жопу!
біла людина - українцеві
5921 дн. тому
я теж українська людина, біла українська людина. і для вас, мабуть, не секрет, що Україна багато в чому залежить від Америки, її рішень, її ставлення до нас, її фінансів тощо. Америка - сверхдержава, яка, хочемо ми того чи ні, впливає на світ і, зокрема, на Україну. тепер на світ, у тому числі - на нас, будуть впливати негри...
Наталія
5921 дн. тому
Демократія може повернутися будь- яким боком і боком вийти
А от щодо інтернета , то нам ці технології навряд чи підходять Наш дієвий стимул- кульок гречки. може бути і пакунок солі, прального порошку чи сірників
5921 дн. тому
интересно какой процент чернокожего населения в Америке? это к вопросу о том - кто сделал Абаму президентом ;)
українська людина
5921 дн. тому
біла людина, ви американець? хто це вам сяде на голову?
біла людина
5921 дн. тому
у цей високосний рік останнє, чого не вистачало - це поразки спільноти БІЛИХ людей на планеті Земля. тепер політкоректні радіють і готові продатися в рабство чорній частині планети. не знаю, чия це ганьба - премога негра. але тепер вони нам легально сядуть на голови. для повного розгрому не вистачало тільки, аби президентом США став не просто негр, а чорна жінка, вагітна іна одній нозі.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ