З російського полону звільнили військовослужбовця, журналіста, правозахисника Максима Буткевича (ВІДЕО)

З російського полону звільнили військовослужбовця, журналіста, правозахисника Максима Буткевича (ВІДЕО)

18 Жовтня 2024
1513
18 Жовтня 2024
22:45

З російського полону звільнили військовослужбовця, журналіста, правозахисника Максима Буткевича (ВІДЕО)

1513
За словами батька Максима, Олександра Буткевича, його сина звільнили в результаті обміну військовополоненими і він перебуває на території України.
З російського полону звільнили військовослужбовця, журналіста, правозахисника Максима Буткевича (ВІДЕО)
З російського полону звільнили військовослужбовця, журналіста, правозахисника Максима Буткевича (ВІДЕО)

З російського полону звільнили військовослужбовця, журналіста, правозахисника, співзасновника «Громадського радіо» та Центру прав людини Zmina Максима Буткевича

Про це виданню Zmina повідомив батько Максима Олександр Буткевич.  

За його словами, йому зателефонували з Координаційного штабу та повідомили, що його сина повернули в результаті обміну військовополоненими і він перебуває на території України.  

Російські ЗМІ повідомляють, що обмін відбувався у форматі 95 на 95 військовополонених, пише Zmina. Посередницьку допомогу в обміні надали Об’єднані Арабські Емірати.

Звільнений правозахисник та військовий Максим Буткевич розповів, що новина про обмін була несподіваною — він дізнався про це випадково по дорозі.

Перше відео Максима Буткевича на рідній землі / «Громадське»

Нагадаємо, 13 березня верховний суд Росії залишив вирок незаконно ув’язненому українському правозахиснику і військовому Максиму Буткевичу без змін. Буткевич брав участь у засіданні суду через відеоконференцзв'язок із СІЗО-1 Луганська. Як відомо, 10 березня 2023 року так звані «суди» тимчасово окупованих росіянами частин Донецької та Луганської областей засудили його до 13 років ув'язнення. 13 березня 2024 року під час судового засідання Буткевич розповів, що визнав провину під загрозою тортур. «Мені було сказано, що якщо я погоджуся, то після засудження мене в стислі терміни обміняють на засудженого військовополоненого ЗС РФ. Серед інших аргументів мені було пояснено, що в разі відмови я буду підданий різним методам фізичного впливу. Деякі з них мені було продемонстровано», — сказав Буткевич.

Адвокат зазначив, що захист Буткевича буде подавати скарги в президію верховного суду.

Максим Буткевич — український правозахисник і журналіст, координатор та співзасновник проєкту «Без кордонів», спрямованого на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидію мові ворожнечі. Співзасновник «Громадського радіо» та Центру прав людини Zmina.

Також Буткевич працював на BBC World Service та низці загальноукраїнських телеканалів, кілька років був гостьовим лектором НаУКМА, входив до правління українського представництва Amnesty International та Громадської ради при МВС. Упродовж багатьох років був одним із модераторів показів та подій міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Від весни 2014 року Максим Буткевич допомагав переселенцям, а також займався захистом біженців та протидією дискримінації. З початком повномасштабної війни пішов служити в ЗСУ.

10 липня 2023 року стало відомо, що Максим Буткевич потрапив у російський полон. Це сталося в районі тимчасово захоплених РФ пунктів Золоте і Гірське в Луганській області. Мати Буткевича Євгенія дізналася про долю сина з відео у ЗМІ, яке було оприлюднене наприкінці червня. Відео з полоненими військовослужбовцями ЗСУ, серед яких був і Максим Буткевич,  опублікували російські пропагандисти. 

Окупаційний суд на Луганщині 10 березня 2023 року засудив Буткевича до 13 років ув’язнення. Окупанти звинуватили його та ще двох українців у «жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів». Адвокат Максима Буткевича в апеляційній скарзі посилався на публікацію видання «Ґрати», де йшлося  про те, що Буткевич не міг бути в Сєвєродонецьку 4 червня 2022 року. Слідство ж натомість стверджувало, що цього дня правозахисник нібито вистрілив із гранатомета в під'їзд житлового багатоповерхового будинку, де ховалися дві місцеві мешканки.

Видання «Ґрати» знайшло докази того, що Буткевич не перебував на Донбасі принаймні до 14 червня, про що свідчить його листування з колегами та близькими в той час. 

Українські правозахисники,  МЗС України, а також депутати ПАРЄ закликали звільнити Максима Буткевича.

Наприкінці 2023 року стало відомо, що Максим Буткевич перебуває в колонії тимчасово окупованого міста Красний Луч (Хрустальний) на Луганщині. Про це повідомив його батько Олександр Буткевич. 

Читайте також:

Фото: фейсбук Максима Буткевича

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1513
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду