Суд залишив Коломойського під вартою, попри клопотання Мазур та Мосейчук
Суд залишив Коломойського під вартою, попри клопотання Мазур та Мосейчук
Шевченківський районний суд міста Києва залишив під вартою бізнесмена, медівласника Ігоря Коломойського до 2 вересня 2024 року. Про це повідомляє УНІАН.
Відповідне рішення ухвалила суддя Олена Чайка.
Суд відхилив клопотання взяти Коломойського на особисту поруку. Як повідомляє УНІАН, на суді виступали представники групи поручителів, зокрема телеведучі Алла Мазур та Наталія Мосейчук.
Суд також зберіг попередній розмір застави Коломойському в розмірі 1,96 мільярда гривень.
В разі внесення застави на Коломойського буде покладено ряд зобов'язань — прибувати за викликом до суду, не виїжджати без дозволу за межі свого населеного пункту, повідомляти про зміну місця проживання та засобів зв'язку, утримуватись від спілкування зі свідками, здати на зберігання органам документи для виїзду за кордон.
Як писав раніше «Детектор медіа», 2 вересня 2023 року СБУ повідомила Коломойському про підозру за двома статтями: про шахрайство та легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом. За даними правоохоронців, протягом 2013–2020 років Коломойський легалізував понад пів мільярда гривень, виводячи їх за кордон та використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
3 вересня 2023-го суд вперше обрав запобіжний захід для Коломойського: перебування під вартою з альтернативою застави понад 509 млн грн.
7 вересня детективи НАБУ повідомили ще одну підозру Коломойському, а також п’ятьом членам організованої ним групи — у заволодінні коштами «ПриватБанку» на суму понад 9,2 млрд грн.
15 вересня СБУ оголосила Коломойському третю підозру — у незаконних діях з банківськими документами, заволодінні організованою групою чужим майном через зловживання службовим становищем та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Після цього суд переобрав запобіжний захід і збільшив розмір застави до 3 млрд 891 млн грн.
25 вересня на засідання апеляційного суду прийшли працівники «1+1» Алла Мазур, Наталія Мосейчук, Юрій Горбунов, Олександр Загородний, Ігор Циганик, СЕО медіагрупи Ярослав Пахольчук, директор інформаційного департаменту Сергій Попов, а також ексочільник «1+1» Олександр Ткаченко. Всі вони заявили, що хочуть взяти Коломойського на поруки, проте суд залишив Коломойського під вартою.
Після цього суд ще кілька разів продовжував тримання Коломойського під вартою і зменшував йому розмір застави.
- Читайте також: Як трактувати підтримку Коломойського в суді? «1+1 media» не відповіла на запит «Детектора медіа»
8 травня Ігорю Коломойському повідомили вже четверту підозру — в організації замовного вбивства адвоката у 2003 році у Феодосії.
Нагадаємо, Ігор Коломойський є кінцевим бенефіціарним власником групи компаній «1+1 media». 26 жовтня 2023 року «1+1 media» повідомила, що Коломойський передав корпоративні права в медіахолдингу в управління трудовому колективу в особі чинного генерального директора компанії Ярослава Пахольчука.
1 лютого 2024 року на сайті «1+1» медіагрупа розмістила структуру власності нової компанії, яка не належить Коломойському. Нові компанії, в назвах яких є слово «Віжн», знову реєструють канали «1+1 Україна» та «Бігуді», а натомість компанії, які належали Коломойському, змінюють логотипи своїх каналів на «1+1 марафон» і «2+2 марафон».
Як пише «ДМ», поява нової структури власності та нової компанії свідчить про те, що «1+1» завершує процес переведення брендів своїх каналів на нові юридичні особи, які вже не належать Ігорю Коломойському, Ігорю Суркісу та дружині Віктора Медведчука Оксані Марченко. Нова група компаній «Віжн»: «Віжн 1+1», «Віжн 2+2», «Віжн 3», «Віжн 4», — належить чинному генеральному директору «1+1 media» Ярославу Пахольчуку та Світлані Міщенко.
Читайте також:
- Як канали групи «1+1» стають приватним бізнесом без Коломойського
- «1+1» оприлюднив нову структуру власності. Без Коломойського
- Власники під санкціями й арештом: хто контролює та на які кошти існують медіагрупи
Фото: Любомира Ремажевська, «Ґрати»