Болгарського журналіста Христо Грозєва у Відні охороняють спецзагони через загрозу вбивства шпигунами Кремля, — WSJ

Болгарського журналіста Христо Грозєва у Відні охороняють спецзагони через загрозу вбивства шпигунами Кремля, — WSJ

28 Червня 2024
1885
28 Червня 2024
21:48

Болгарського журналіста Христо Грозєва у Відні охороняють спецзагони через загрозу вбивства шпигунами Кремля, — WSJ

1885
За інформацією видання, під час відвідин своїх родичів у Відні журналіст-розслідувач отримує ступінь державного захисту, "який може змагатися із захистом канцлера Австрії".
Болгарського журналіста Христо Грозєва у Відні охороняють спецзагони через загрозу вбивства шпигунами Кремля, — WSJ
Болгарського журналіста Христо Грозєва у Відні охороняють спецзагони через загрозу вбивства шпигунами Кремля, — WSJ

Віденський будинок болгарського журналіста Христо Грозєва, який є одним з авторів розслідування про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, охороняють австрійські спецназівці з автоматами. Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal "Відень стає центром російського шпигунства". 

"Усередині величної будівлі в стилі модерн у центрі Відня офіцери спецназу, озброєні автоматами, охороняють будинок Христо Грозєва, журналіста-розслідувача,чий документальний фільм, який викрив спробу Кремля вбити лідера опозиції Олексія Навального, отримав премію «Оскар»", -  повідомляє WSJ. 

За інформацією видання,  два роки тому Грозєв отримав від австрійської розвідки та правоохоронних органів США попередження про те, що його планують вбити шпигуни Кремля.

Проживши з родиною 20 років в Австрії, журналіст був змушений перебратись до США. З 2023 року він живе там, однак іноді приїздить до Відня, щоби відвідати родичів, які там залишились.

"Щоби відвідати свою сім'ю, яка залишилася у Відні, він отримує ступінь державного захисту, який може змагатися із захистом канцлера Австрії, кажуть чиновники", - йдеться у матеріалі WSJ.  

У публікації розповідається, що Відень став "новим шпигунським центром Росії в Європі". За даними розвідки, з початку повномасштабної війни Росії проти України в Австрії з’явились десятки російських шпигунів: "за останні два роки кількість держслужбовців з РФ зросла з 300-400 до понад 500. Розвідники підозрюють, що половина з низ — шпигуни".

WSJ пише про те, що Відень "зараз є базою для російських таємних операцій, включаючи фінансування та матеріально-технічну підтримку вбивств, диверсій і вербування по всій Європі, а також промислове шпигунство та операції впливу, за даними понад десятка австрійських, європейських і американських розвідників і урядовців"

Росіян у Відні підозрюють, зок4рема, у допомозі з відстеженням постачань зброї в Україну та у вбивстві російського льотчика-перебіжчика Максима Кузьмінова. Неназваний представник розвідки розповів виданню, що Росія відправляє великі обсяги готівки машинами у сусідні країни - такі, як Литва. Звідти гроші переправляють до Європи, часто — дипломатичною поштою, яку не мають права перевіряти поліціцейські.

Росія відновлює шпигунську мережу, вербуючи цивільних, злочинців, хакерів і приватних детективів, повідомляє WSJ. Офіцер європейської розвідки порівняв розвідку РФ з восьминогом, "голова якого — у Центральній Європі".

Нагадаємо, наприкінці березня в Австрії затримали австрійського контррозвідника Еґісто Отта, який, імовірно, працював на Росію та надав віденську адресу журналіста-розслідувача Bellingcat Христо Грозєва.

У лютому 2023 року журналіст-розслідувач, керівник проєкту Bellingcat Христо Грозєв був змушений переїхати з Австрії, де прожив майже 20 років, через імовірну загрозу з боку російських спецслужб. Джерела в розвідці попередили його, що повертатися до Австрії небезпечно.

26 грудня 2022-го МЗС Росії оголосило Христо Грозєва у федеральний розшук . Як зазначено у базі розшуку, його підозрюють «за статтею Кримінального кодексу», проте за якою саме, не зазначено. У квітні 2023-го в Росії заочно заарештували Христо Грозєва на два місяці.

Раніше Bellingcat публікував матеріали на резонансні теми, що стосуються Росії: про причетність російської влади до збиття «боїнга» рейсу MH17, про отруєння ексофіцера ГРУ Сергія Скрипаля, про організацію вибухів на складах зі зброєю в Чехії у 2014 році, про отруєння російського історика Володимира Кара-Мурзи та письменника Дмитра Бикова, про отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального тощо.

Фото: Христо Грозев/Настоящее время

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1885
Читайте також
21.04.2023 19:30
Марина Баранівська
«Детектор медіа»
1 553
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду