Євгенія Кравчук: Навряд чи Україні вдасться приструнити Х, тікток і телеграм
Євгенія Кравчук: Навряд чи Україні вдасться приструнити Х, тікток і телеграм
Україні не варто самотужки якось обмежувати соцмережі Х, «ТікТок» чи «Телеграм», вважає народна депутатка України, заступниця голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук. Про це вона сказала під час панельної дискусії «Об’єднані комунікаційні зусилля України та західних партнерів: чи можлива міжнародна коаліція в інформаційному секторі і якою вона може бути» на Kyiv Stratcom Forum 2024.
«Дезінформація дуже часто у соцмережах координується, і вона доволі масштабна, і розраховувати, що Україна якимось чином приструнить Х, чи приструнить тікток, чи телеграм — мені здається, це було б дуже наївно й, очевидно, це можна робити тільки разом із країнами, рекламним ринком яких ці платформи дорожать», — сказала Євгенія Кравчук, маючи на увазі, що Україні подібні дії щодо обмеження діяльності деяких соцмереж варто синхронізувати з Європейським Союзом.
Окрім того, Євгенія Кравчук говорила про те, наскільки важливо Україні розвивати англомовні, а також іспано- та франкомовні медіа. Вона зазначила, що це робить «Укрінформ», однак, на її думку, цього недостатньо. Проте щодо іномовлення Євгенія Кравчук не сказала, що воно має бути англійською чи іншими мовами, а лише пояснила, що російською воно потрібне російськомовним жителям країн Балтії.
«Є питання, яке мені б хотілося проговорити без зайвих кліше, — це іномовлення російською мовою, бо я, направду, отримую запити від колег із країн Балтії і вони зацікавлені, щоб таке іномовлення російською було, щоб російськомовні громадяни країн Балтії мали альтернативу. Слава Богу, санкції Євросоюзу на російські канали накладені, але це все одно зона інтернету, і вона доволі така сіра в цьому плані, і зрозуміло, що має бути альтернатива», — сказала вона.
Детальніше про українське іномовлення можна почитати в матеріалі «Детектора медіа» «Від УТР до “FreeДому” та “Дому”. Історія українського іномовлення».
Читайте також:
- Микита Потураєв: Законопроєкт про регулювання платформ доступу до інформації — пробний шар, який допоможе розробити ефективне законодавство
- Ілларіон Павлюк пояснив, як українська влада має комунікувати тему мобілізації
- Михайло Федоров: «Нам потрібно запропонувати світу нову адженду, як боротися з дезінформацією»
- Андрій Коваленко, ЦПД: Російська пропаганда намагається збільшити відсоток українців, які згодні на мир за будь-яких умов