Затримання Ткача у Польщі: поліція підтвердила, що «встановлювала особу» затриманих біля кордону
Затримання Ткача у Польщі: поліція підтвердила, що «встановлювала особу» затриманих біля кордону
Люблінська поліція ввечері 27 лютого підтвердила, що проводила у прикордонній зоні «дії зі встановлення особи» після повідомлень про затримання біля польсько-білоруського кордону журналіста «Української правди» Михайла Ткача разом з оператором, передає «УП».
«Поліціанти Люблінського гарнізону (KPP Łuków) вжили заходів у зв'язку з необхідністю встановлення особи людей, присутність яких у прикордонній зоні викликала занепокоєння мешканців. Після перевірки вони покинули територію поліцейського підрозділу», — йдеться у повідомленні поліції в соцмережі X.
Польські правоохоронці не уточнили імен і національністі осіб, щодо яких вони здійснювали відповідні дії.
«УП» відзначає, що повідомлення Люблінської поліції вийшло практично одночасно з повідомленням Підляської поліції, яка заявила, що «не затримувала журналіста з України», а повідомлення про це — фейкові новини.
Нагадаємо, вдень 27 лютого журналіст-розслідувач «Української правди» Михайло Ткач повідомив, що польські правоохоронці затримали його разом з оператором біля польсько-білоруського кордону, коли вони знімали матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. За словами Ткача, команда видання вирішила перевірити, що відбувається на межі Польщі та Білорусі в той час, коли польські фермери блокують кордон з Україною.
Журналіст повідомив, що польські поліцейські «хапати наші камери, обшукували нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали усі телефони, документи».
Журналіста та оператора «УП» привезли в комендатуру поліції, де утримували щонайменше 4 години. За словами Ткача, їх допитували як поліцейські, так і представники спецслужби. Увесь цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв'язатися.
Ткач зауважив, що представники польської спецслужби «перелякалися», коли почули про матеріал, та почали запитувати, чи знають про це український уряд та можновладці, хто є джерелом журналістів і скільки часу вони працюють над цією темою.
Після допиту їм повернули картки пам’яті, однак з'ясувалося, що деякі відзняті матеріали були видалені. Також була пошкоджена підзарядка для акумуляторів.
Увечері 27 лютого поліція Підляського воєводства Польщі опублікувала коротке повідомлення про те, що «не затримувала журналіста з України».
Згодом посол України в Польщі Василь Зварич повідомив, що втрутився у справу затриманого журналіста: «Вони знімали рух поїздів, запускали дрон. Поліція вирішила перевірити, хто це був, щоб це не виявилися провокатори. Справа була швидко вирішена».
Фото: «УП»