Китай виніс умовний смертний вирок австралійському письменнику, засудженому за шпигунство

Китай виніс умовний смертний вирок австралійському письменнику, засудженому за шпигунство

5 Лютого 2024
1064
5 Лютого 2024
16:09

Китай виніс умовний смертний вирок австралійському письменнику, засудженому за шпигунство

1064
Письменник Ян Хенцзюнь, який певний час працював у китайській службі безпеки, останні п'ять років провів у в'язниці. Австралійський уряд заявив, що «шокований» таким вироком.
Китай виніс умовний смертний вирок австралійському письменнику, засудженому за шпигунство
Китай виніс умовний смертний вирок австралійському письменнику, засудженому за шпигунство

Китайська влада винесла умовний смертний вирок австралійському письменнику Яну Хенцзюню, якого утримують в ув’язненні в Китаї понад п'ять років за звинуваченням у шпигунстві. Про це повідомляє The Washington Post. 

Вирок винесли у понеділок, 5 лютого, на закритому судовому засіданні.

Як зазначає міністерка закордонних справ Австралії Пенні Вонг, за законом через два роки умовний вирок можуть замінити на довічне ув’язнення, якщо людина не вчинить жодних серйозних злочинів за цей період.

Пенні Вонг заявила, що її уряд шокований смертним вироком, вона вважає, що це жахлива новина для родини письменника і тих, хто його підтримував. Натомість директорка Human Rights Watch Даніела Ґавшон зазначила, що такий вирок проливає світло на непрозору систему кримінального правосуддя в Пекіні, яку контролює Комуністична партія Китаю. Також вона додала: «Хоча австралійський уряд засудив цей вирок, необхідні більш рішучі дії».

Яна Хенцзюня затримали в січні 2019 року в аеропорту міста Гуанчжоу під час візиту до Китаю зі своєю родиною. Йому було висунуто офіційне звинувачення у шпигунстві на користь іншої держави, але влада не розголошує, якої саме.

Ян є громадянином Австралії, що народився в Китаї. До еміграції був співробітником китайських служб державної безпеки. Потім почав займатися науковою діяльністю, писав шпигунські романи. За словами його друга, Фенга, Ян відстоював універсальні цінності, такі як демократія, верховенство права, права людини, а також критикував уряд за порушення прав людини в Китаї. 

Фенг стверджує, що під час ув'язнення Яну часто забороняли бачитися з адвокатом та спілкуватися з родиною. Діти письменника неодноразово повідомляли про погіршення здоров’я батька. Прихильники Яна стверджують, що він повинен бути звільнений за медичними показаннями після того, як минулого року йому діагностували кісту на нирці розміром 10 см.

Нагадаємо, у жовтні влада Китаю звільнила з ув’язнення австралійську журналістку Чен Лей і дозволила їй повернутися додому після трьох років за ґратами через буцімто передачу державної таємниці «іноземній організації».

За даними Комітету захисту журналістів, у 2023 році в Китаї було найбільше ув’язнених журналістів у світі — 44 особи.

Фото: Ян Хенцзюнь / Twitter

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1064
Читайте також
17.01.2024 08:00
Галина Петренко
«Детектор медіа»
1 467
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду