ІМІ: У 2023 році до суду передали сім справ про порушення прав журналістів

ІМІ: У 2023 році до суду передали сім справ про порушення прав журналістів

12 Січня 2024
720
12 Січня 2024
13:10

ІМІ: У 2023 році до суду передали сім справ про порушення прав журналістів

720
Це трохи більше, ніж торік, але на 74% менше, ніж до повномасштабного вторгнення. Абсолютна більшість зареєстрованих справ — про перешкоджання журналістській діяльності.
ІМІ: У 2023 році до суду передали сім справ про порушення прав журналістів
ІМІ: У 2023 році до суду передали сім справ про порушення прав журналістів

Протягом 2023 року правоохоронці зареєстрували 77 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно представників медіа. З них сім уже передали до суду з обвинувальними актами. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора у відповідь на запит ІМІ.

Із загальної кількості кримінальних проваджень 53 зареєстровано за ст. 171 Кримінального кодексу — «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів». З них 29 були закриті, чотири передано до суду, в одному провадженні досудове розслідування зупинено. 

22 кримінальні провадження зареєстровано за статтею 345-1 ККУ — «погроза або насильство щодо журналіста». З них вісім закрито, три справи передано до суду.

Два кримінальні провадження зареєстрували за статтею 347-1 — «умисне знищення або пошкодження майна журналіста». З них одне було закрите.

Серед семи кримінальних проваджень, які передали до суду, чотири за статтею 171 і три за статтею 345-1 ККУ.

Кількість доведених до суду справ у 2023 році зросла порівняно з 2022 роком — тоді до суду передали лише чотири справи. Однак це аж на 74% менше, ніж кількість доведених до суду «журналістських» справ до повномасштабного вторгнення — у 2021 році таких справ було 27, каже керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук.

Нагадаємо, за даними ІМІ, за останні пів року в Україні суди ухвалили сім рішень по суті в провадженнях щодо порушень прав журналістів. У двох із семи рішень цьогоріч обвинувачених виправдали, в інших п’яти винуватість була підтверджена. Усі вироки стосувались справ за ст. 345-1 КК («Погроза або насильство щодо журналіста») та ст. 171 КК («Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»).

У першій половині 2023 року суди першої інстанції ухвалили шість вироків у справах, що стосувалися порушень прав журналістів, а також два вироки апеляційних судів. З них п'ять вироків стосувалися діянь за ст. 171 КК і три вироки — за ст. 345-1 КК України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
720
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду