Олександра Коваль закликає бібліотекарів вимагати від влади коштів на оновлення фондів українськими книжками
Олександра Коваль закликає бібліотекарів вимагати від влади коштів на оновлення фондів українськими книжками
Директорка Українського інституту книги (УІК) Олександра Коваль запропонувала бібліотекарям долучатися до «мовчазної акції», мета якої — домогтися від влади фінансування, щоб оновити фонди актуальними українськими книжками. Про це пише «Українська правда. Життя» із посиланням на фейсбук-допис Коваль.
Вона нагадала, що невдовзі у владі почнуть формувати бюджет на наступний рік, і зараз саме час подбати про те, щоби в бібліотеках з’явилися своєчасні книжки українською мовою. За словами Коваль, Український інститут книги, як завжди, подасть бюджетний запит на 1,5–2 млрд грн, що дасть змогу закупити для бібліотек 5 млн українських книжок. Для того, щоб привернути увагу влади до цієї потреби, директорка Інституту книги пропонує бібліотекарям розпочати акцію:
«Шановні бібліотекарі, якщо ви вважаєте виділення коштів з бюджету на поповнення фондів доречним, пропоную зробити таке:
1. Ви знімаєте з полиць всі книжки, видані за совка, а також з рф та рб.
2. Бібліотечні полиці оголюються на 50 і більше відсотків. Публікуєте фото напівпорожніх полиць.
3. Закликаєте своїх читачів і прихильників на пікети з вимогами дати можливість читати українською.
4. Вимагаєте закласти кошти на поповнення фондів до місцевих бюджетів.
5. Ми подаємо бюджетний запит на 2 млрд грн і проводимо величезну кампанію в масмедіа».
У своєму дописі Олександра Коваль наголосила, що вільний доступ до актуальних книжок українською мовою — життєва необхідність і потреба, задоволення якої не мусить чекати «до закінчення воєнного стану + 6 місяців».
«Нам потрібні наші книжки. Нам потрібна наша мова. Тому що це наш захист, наш щит і наша зброя, наш оберіг і наш дім», — резюмувала директорка УІК і приурочила свій допис до четвертої річниці набуття чинності закону про мову.
Читайте також:
- Російські окупанти зруйнували найбільшу в Маріуполі книгозбірню
- 56 українських бібіліотек пошкоджено або зруйновано внаслідок бойових дій — УІК
- «Окупанти знищують книжки тільки за те, що в них є згадка про Україну»
- Допоможемо дітям загиблих військових: долучайтеся до благодійної акції Yakaboo та БО «БФ «Соборна»
- Брак паперу, знищені друкарні та «ренесанс» української книжки. Як війна вплинула на видавців
- Уряд схвалив «Стратегію розвитку читання» в Україні на десятиліття
Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт «Про функціонування української мови як державної». Закон підтримали 278 нардепів.
4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроєкт № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Законопроєкт урегульовує застосування української мови як державної на всій території України в усіх сферах суспільного життя та передбачає скасування ухваленого у 2012 році закону «Про засади державної мовної політики», відомого як «мовний закон Ківалова — Колесніченка». У законопроєкті містяться нові вимоги до засобів масової інформації, кінематографа, книговидання та реклами.
28 лютого 2019 року Верховна Рада розпочала розгляд у другому читанні законопроєкту про мову, до якого було подано понад 2 тисячі поправок.
Фото: Олександра Коваль / фейсбук