В Україні набув чинності закон «Про медіа»

В Україні набув чинності закон «Про медіа»

31 Березня 2023
8072
31 Березня 2023
14:16

В Україні набув чинності закон «Про медіа»

8072
За оцінками деяких експертів, на його імплементацію може піти до десяти років.
В Україні набув чинності закон «Про медіа»
В Україні набув чинності закон «Про медіа»

У п'ятницю, 31 березня, набув чинності Закон України «Про медіа», який Верховна Рада ухвалила 13 грудня 2022 року.

Нагадаємо, ухвалення цього закону є однією з вимог для вступу України до ЄС. Після того, як за закон проголосувала Верховна Рада, 29 грудня 2022-го його завізував президент Володимир Зеленський.

З повним текстом документа можна ознайомитись за посиланням.

30 серпня 2022-го Верховна Рада підтримала законопроєкт №2693- д у першому повторному читанні, 233 нардепи проголосували «за».

23 серпня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт «Про медіа», доопрацьований в комітеті.

27 липня 2022 року нардепи внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа».

29 серпня низка народних депутатів звернулися до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука із закликом зняти документ із найближчого пленарного засідання. На думку 34 нардепів, серед яких були представники п'яти фракцій та позафракційні, в оновленому документі існують «небезпеки розмінування культурного кордону з Росією».

«Впровадження цього закону не відбудеться за один день. З огляду на складність процесу імплементації нормативно-правових актів частина положень закону набуде чинності пізніше, а частина може взагалі потребувати правок перед імплементацією», — зазначає у своїй публікації ІМІ.

Читайте також:

Новий закон суттєво розширює повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Зокрема, регулятор реєструватиме онлайн-видання та друковані медіа.

Також новий закон запроваджує на українському медійному ринку новий тип відносин між медіа та державними органами – співрегулювання. Метою співрегулювання є забезпечення участі суб’єктів у сфері медіа в розробленні й визначенні вимог до змісту інформації та недопущення цензури і зловживання свободою слова. Про це можна прочитати тут.

З вимогами до змісту інформації, які передбачаються в законі, можна ознайомитися тут.

Про відповідальність за порушення законодавства у сфері медіа можна прочитати тут.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що Рада Європи опублікувала експертний висновок щодо закону «Про медіа».

Ілюстративне фото: пресслужба Верховної Ради України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8072
Читайте також
02.05.2023 13:00
Андрій Соломаха
для «Детектора медіа»
4 911
18.03.2023 22:01
Соломія Гулаткан, «Інститут масової інформації»
2 927
26.02.2023 12:00
Ігор Розкладай
для «Детектора медіа»
7 507
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду