Гундяєв, але не Кирило: РНБО запровадила санкції проти 22 церковників Росії

Гундяєв, але не Кирило: РНБО запровадила санкції проти 22 церковників Росії

24 Січня 2023
1738
24 Січня 2023
09:13

Гундяєв, але не Кирило: РНБО запровадила санкції проти 22 церковників Росії

1738
Під санкції потрапили племінник голови РПЦ Кирила й один з очільників російських п'ятидесятників. Сам патріарх московський наразі санкцій уник.
Гундяєв, але не Кирило: РНБО запровадила санкції проти 22 церковників Росії
Гундяєв, але не Кирило: РНБО запровадила санкції проти 22 церковників Росії

Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення про запровадження санкцій проти 22 російських духовних осіб. Серед них 21 представник Російської православної церкви, а також голови Духовної ради російських п’ятидесятників. Наразі українських санкцій уник очільник РПЦ Кирило Гундяєв.

Президент Володимир Зеленський вже підписав указ, який вводить у дію запроваджені РНБО санкції.

У документі повідомляється, що пропозиції щодо запровадження обмежувальних заходів вносили Кабінет міністрів і Служба безпеки України.

«Сьогоднішнє рішення РНБО стосується нашої духовної незалежності, яку ми посилюємо й будемо посилювати. Запроваджені санкції проти 22 осіб – громадян Росії, які, прикриваючись духовністю, підтримують терор і геноцидну політику», – заявив у вечірньому зверненні.

Серед осіб, що потрапили під санкції, є 21 представник Російської православної церкви. Серед них – племінник очільника РПЦ та її представник при Всесвітній раді церков у Женеві Михайло Гундяєв.

До списку також потрапив голова Духовної ради російського Об’єднаного союзу християн віри євангельської (п’ятидесятників) Сергій Ряховський, який «публічно підтримує та виправдовує війну Російської Федерації проти України».

Під санкції потрапили:

 • Гундяєв Михайло Миколайович — представник Російської православної церкви при Всесвітній раді церков та інших міжнародних організаціях у Женеві, протоієрей (племінник Кирила (Гундяєва).
 • Богдасаров Роман Сергійович — намісник храму Зосіми і Савватія Соловецьких в Гольянові (Російська Федерація, м. Москва), завідуючий сектором із взаємодії з Росгвардією Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами.
 • Булєков Олександр Володимирович — настоятель храму Казанської ікони Божої Матері (Російська Федерація, м. Москва) архімандрит Філарет, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків.
 • Ганьжин Олександр Іванович — заступник голови Синодального відділу по взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними органами, архімандрит Алексій.
 • Горбачов Леонід Едуардович — митрополит Клінський Леонід, голова патріаршого екзархату Африки.
 • Ємельянов Леонід Григорович — митрополит Владимирський і Суздальський Тихон.
 • Кіпшидзе Вахтанг Володимирович — заступник голови Синодального відділу із взаємодії Церкви з суспільством та ЗМІ.
 • Кульберг Олексій Сергійович — митрополит Єкатеринбурзький і Верхотурський Євгеній, голова Синодального відділу релігіозної освіти та катехізації.
 • Легойда Володимир Романович — тимчасово виконуючий обов’язки керівника прес-служби Патріарха Московського і всієї Русі.
 • Нємцов Микола Федорович — митрополит Пермський і Кунгурський Мефодій.
 • Овчаров Олег Андрійович — полковник юстиції запасу, голова Синодального відділу із взаємодії зі збройними силами та правоохоронними органами, ієрей, протопресвітер військового і морського духовенства.
 • Севрюк Антон Юрійович — митрополит Волоколамський Антоній, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків.
 • Татаринцев Костянтин Юлійович — завідуючий сектором із взаємодії з Повітряно-космічними силами Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними органами, протоієрей.
 • Чашин Микола Миколайович — митрополит Сингапурський і Південно-Східно-Азіатський Сергій.
 • Щипков Олександр Володимирович — заступник голови Всесвітнього російського народного собору, перший заступник голови Синодального відділу із взаємодії Церкви з суспільством та ЗМІ Руської православної церкви.
 • Ряховський Сергій Васильович — головуючий єпископ, голова Духовної ради Російського Об'єднаного союзу християн віри євангельської (п’ятидесятників). Публічно підтримує та виправдовує війну Російської Федерації проти України.
 • Алфєєв Григорій Валерійович – керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків, митрополит Волоколамський Іларіон. Публічно підтримує та виправдовує війну Російської Федерації проти України. Керує українським напрямом активності Московської патріархії, просуває ідеологію "руського міру".
 • Балашов Микола Володимирович — заступник керівника відділу зовнішніх церковних зв’язків, протоієрей. Публічно підтримує та виправдовує війну Російської Федерації проти України. Просуває ідеологію "руського міру" та безпосередньо керує українським напрямом активності Московської патріархії.
 • Волочков Павло Павлович — архієпископ Сиктивкарський і Комі-Зирянський Питирим. Відверто підтримує спробу анексії Криму та війну Російської Федерації проти України.
 • Владіміров Артемій Володимирович — протоієрей, письменник, проповідник та педагог. У своїх проповідях виправдовує агресію Росії проти України та висловлює надію на поглинання Росією країн колишнього СРСР. Він також закликав молитися про "перемогу над темною фашистською ордою", яка нібито захопила всю Європу. Тепер Росія взяла на себе роль борця за правду та влаштувала в Україні спецоперацію, "щоб влаштувати нюрнберзький процес над усією Європою".
 • Ткачов Андрій Юрійович — митрофорний протоієрей, проповідник, телеведучий, популярний YouTube-блогер. У проповідях виправдовує російську агресію проти України, розглядаючи її як покарання українцям за Майдан, закликає російських військових продовжувати вбивства українців, обіцяючи їм "підтримку" від різних святих та архангелів, яким, начебто, російські попи вже "дали команду" підтримувати армію РФ.
 • Осипов Олексій Ілліч — російський православний богослов, педагог і публіцист, доктор богослов’я, заслужений професор Московської православної духовної академії і семінарії Російської Православної Церкви. Висловив публічну підтримку війни Росії проти України. Постійно публікує статті у дусі кремлівської пропаганди військової агресії РФ, виступає у передачах на YouTube, висловлюючи свою думку про "спецоперацію" відповідно до політики РФ з метою виправдання військових дій Росії та геноциду українського населення, каже, що "російська церква не засуджує, а підтримує спецоперацію".

Відзначимо, 30 серпня Кабінет міністрів України схвалив пропозиції щодо застосування персональних санкцій щодо очільника РПЦ Кирила та ще семи представників цієї церкви. Однак санкції тоді так і не були запроваджені. Шестеро осіб з того списку потрапили під санкцї сьогодні. Єдиним з них, хто наразі уник санкцій, є московський патріарх Кирило (Гундяєв).

У березні 2022 року голова РПЦ Кирило де-факто благословив військових армії РФ на війну проти України після літургії у Москві. У своїх заявах очільник РПЦ усіляко підтримує російську військову агресію проти України.

В Україні Російська православна церква представлена своєю самоврядною частиною, яка носить назву Українська православна церква (Московського патріархату). Після надання у 2019 році автокефалії Київській митрополії у складі Константинопольського патріархату Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що з канонічної точки зору УПЦ МП в Україні більше не існує. Також у Константинополі вже не вважають очільника УПЦ МП Онуфрія «митрополитом Київським».

11 грудня під санкції Ради національної безпеки й оборони вже потрапили сім священників УПЦ МП. Раніше президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції проти 10 представників церкви.

20 січня Кабінет міністрів України подав до Верховної Ради законопроєкт, який забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, якими керують з держави, що здійснює збройну агресію проти України. 9 грудня парламентський комітет підтримав законопроєкт щодо заборони в Україні УПЦ МП. У пояснювальній записці до документу зазначають, що дії російської церкви «мають не релігійний, а політичний характер».

За даними КМІС, 54% українців пдтримують повну заборону діяльності Української православної церкви Московського патріархату. Ще майже чверть українців думають, що держава має наглядати та контролювати діяльність УПМ МП, але не забороняти її.

Крім того, 27 грудня Конституційний суд України визнав закон, який зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату вказати у своїй назві її приналежність до Росії, таким, що відповідає Конституції. В УПЦ МП заявили, що не збираються змінювати свою назву після рішення Конституційного суду.

Відзначимо, з листопада СБУ проводить обшуки на об’єктах УПЦ МП по всій Україні. Правоохоронці виявляли чимало матеріалів антиукраїнського спрямування, а також документи, які підтверджують наявність російського громадянства у представників церкви. Зокрема, слідчі знайшли в єпархіях російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку забороненої партії «ОПЗЖ» і «методички» патріарха РПЦ Кирила щодо поширення ворожої пропаганди через вірян, у Харкові виявили прокремлівську літературу, готівку і російські сухпайки, а на Буковині – директиви з Москви та відзнаки за окупацію Криму.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1738
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
402 дн. тому
Вони в місяць по ложці. Війна вже 9 років іде, а вони досі сценарій вистав пишуть. Всі ці пакети санкцій, як російськи гуманітарні конвої - рахунок буде на сотні, раді тривалого видовища. Мало- та великоправославний світ однакові - брати ж бо.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду