Зеленський доручив РНБО розглянути повне блокування «Страны.ua»

Зеленський доручив РНБО розглянути повне блокування «Страны.ua»

17 Листопада 2022
8480
17 Листопада 2022
09:38

Зеленський доручив РНБО розглянути повне блокування «Страны.ua»

8480
Президент скерував до секретаря РНБО Олексія Данілова відповідну петицію.
Зеленський доручив РНБО розглянути повне блокування «Страны.ua»
Зеленський доручив РНБО розглянути повне блокування «Страны.ua»

Президент Володимир Зеленський просить Раду національної безпеки та оборони розглянути питання належного блокування та повного припинення співпраці із проросійським виданням «Страна.ua».

Про це йдеться у його відповіді, опублікованій 16 листопада, на петицію.

У петиції до президента автор зазначав, що не всі інтернет-провайдери блокують проросійський інтернет-ресурс «Страна.ua», і в українців усе ще є доступ до нього. Крім того, редакція видання створила новий ютуб-канал для обходу заборон.

Зеленський відповів, що до «Страна.ua» вже двічі застосовували санкції. Так, за рішенням РНБО від серпня 2021 року на три роки запровадили санкції проти засновника та головного редактора «Страны.ua» Ігоря Гужви, ТОВ «Ласмак» (юридична особа «Страны.ua») та інших компаній та представників видання.

Рішенням від 30 грудня 2021 року санкції щодо згаданих людей та компаній розширили. Тоді інтернет-провайдерів зобов'язали заблокувати доступ до вебресурсів/сервісів на доменах та субдоменах strana.ua, strana.news, strana.one, strana.digital, strana.today та інших ресурсів, які забезпечують доступ до порталу «Страна.ua». Також провайдери запровадили обмеження доступу з території України до контенту, розміщеного у соцмережах видання.

Виходячи зі сказаного, президент надіслав електронну петицію секретарю РНБО Олексію Данілову з проханням розглянути порушені у ній питання відповідно до законодавства, вжити необхідних заходів реагування та поінформувати про результати.

Автор петиції також заявив, нібито журналістів «Страны.ua» було акредитовано до державного престуру у звільнену Балаклію Харківської області. У відповіді президента про це не згадується.

Проте начальник Управління зв'язків з громадськістю полковник Богдан Сеник у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що це видання з лютого не отримувало від армії жодної акредитації, необхідної для роботи журналістів під час воєнного стану в зоні бойових дій.

«Із лютого це видання не отримувало жодної акредитації від ЗСУ. Як представники цього видання дісталися в Херсон, якщо цей факт мав місце, про що мені невідомо, —  повинні встановити спеціальні служби», — сказав він.

Нагадаємо, що онлайн-видання «Страна.ua» вже понад рік перебуває під санкціями Ради національної безпеки і оборони. Основний домен strana.ua і кілька його дзеркал заблоковані більшістю українських інтернет-провайдерів, але зараз видання доступне за адресою strana.today. Що не так із виданням «Страна.ua», можна прочитати в матеріалі наших журналістів Отара Довженка та Ярослава Зубченка.

У понеділок, 14 листопада, провели перший престур для журналістів до звільненого Херсона. В той же день у Херсон прибув президент України Володимир Зеленський. На наступний день, 15 листопада, видання «Страна.ua» оприлюднило анонімний фоторепортаж зі звільненого міста. На фото стоїть водяний знак «Страна.ua». На тлі скандалу з акредитацією в соцмережах пролунали обвинувачння на адресу Міністерства оборони та Міністерство внутрішніх справ через те, що видання отримало офіційну акредитацію. 

Раніше стало відомо, що за роботу у звільненому Херсоні 12 та 13 листопада акредитації позбавили журналістів низки українських та іноземних медіа, зокрема «Української правди»hromadskeCNN та Sky News.

Українські та іноземні журналісти і медійні організації закликали владу розв’язати конфліктну ситуацію навколо позбавлення акредитації журналістів, які висвітлювали події у звільненому Херсоні.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець також закликав міністра оборони Олексія Резнікова повернути акредитацію українським та закордонним медійникам, які висвітлювали події в Херсоні відразу після звільнення.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
8480
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду