Зеленський хоче розширити обмеження для олігархів за межі України – Малюська
Зеленський хоче розширити обмеження для олігархів за межі України – Малюська
Президент України Володимир Зеленський доручив відпрацювати механізм взаємодії з міжнародними та іноземними партнерами, щоб статус олігарха та пов'язані з ним обмеження поширювалися і за межами України. Про це в ефірі каналу «Рада» сказав міністр юстиції Денис Малюська, його цитує «Інтерфакс-Україна».
Так, очікується, що закордонні партнери України також встановлюватимуть додатковий контроль над активами та діяльністю українських олігархів на їхній території. За словами Малюськи, статус олігарха і так призведе до перешкод для ведення бізнесу за кордоном, але керівництво країни хоче, «щоб це було також нормативно врегульовано».
Міністр зазначив, що підготовка до набуття чинності закону про деолігархізацію «триває за планом». Шестимісячний термін на позбавлення від визначених законом ознак олігарха закінчується 7 травня, після цього розпочнеться збір інформації та підготовка проєктів рішень Ради національної безпеки та оборони.
«Опір великий, війна не закінчилася. Ще є кілька рубежів захисту, які, очевидно, будуть задіяні олігархами. Але поки нічого непрогнозованого не сталося, вони не придумали чогось такого, чого ми заздалегідь не очікували», – сказав Денис Малюська.
Читайте також:
- Влада хоче забрати в олігархів вплив на ЗМІ. Це правда? Це можливо?
- Закон «про олігархів» розмитий і не несе особливої загрози ані ЗМІ, ані самим олігархам – ІМІ
5 листопада 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про олігархів. Олігархами вважатимуться люди, які одночасно беруть участь у політичному житті; мають значний вплив на ЗМІ; є кінцевими бенефіціарними власниками компанії, яка має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище; мають активи на понад мільйон прожиткових мінімумів.
Згідно з антиолігархічним законом, члени Національної ради з питань телебачення мають звітувати про комунікацію з людьми, які потраплять до переліку олігархів. Також регулятор має розробити порядок перевірки ділової репутації покупців медіа в межах виконання закону про олігархів. Проєкт цього порядку Нацрада вже винесла на обговорення.
Одразу після ухвалення закону лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко продав Прямий і 5 канал новоствореному холдингу «Вільні медіа», акціонерами якого стали його однопартійці та менеджери цих каналів.
Фото: president.gov.ua