Члени Нацради повинні будуть звітувати про зустрічі з олігархами. Відсутність звіту може стати причиною звільнення

Члени Нацради повинні будуть звітувати про зустрічі з олігархами. Відсутність звіту може стати причиною звільнення

10 Листопада 2021
3117
10 Листопада 2021
14:32

Члени Нацради повинні будуть звітувати про зустрічі з олігархами. Відсутність звіту може стати причиною звільнення

3117
Такі зобовязання накладає новий закон.
Члени Нацради повинні будуть звітувати про зустрічі з олігархами. Відсутність звіту може стати причиною звільнення
Члени Нацради повинні будуть звітувати про зустрічі з олігархами. Відсутність звіту може стати причиною звільнення

Згідно із антиолігархічним законом члени Національної ради з питань телебачення мають звітувати про комунікацію з особами, які потраплять до переліку олігархів. Про це у коментарі «Детектору медіа» розказав перший заступник голови Нацради Валентин Коваль.

«Закон згадує Національну раду чотири рази. При цьому три рази нас згадують у контексті можливостей комунікації з тими, хто потрапить до переліку олігархів та їхніми представниками. Ми проводимо спільні наради, і вони не заборонені. Але про такі зустрічі та контакти ми маємо повідомляти і складати  звіти. Наприклад, якщо визнають Віктора Михайловича Пінчука олігархом, то про зустрічі з Сашою Богуцьким не як з моїм приятелем, а як з представником медіагрупи я повинен буду звітувати. Нескладання таких звітів може бути причиною дострокового звільнення. А четвертий раз Національна рада згадується у контексті укладання порядку добропорядних покупців. Ми не є регулятором у цій сфері», – сказав він.

Відповідно, Нацрада не буде регулятором цієї сфери. Адже, за словами Валентина Коваля, Нацрада не може стежити за тим, хто фінансує партії чи політичні заходи.

Нещодавно міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Нацрада має розробити порядок перевірки ділової репутації покупців медіа в межах виконання закону про олігархів. Валентин Коваль розказав, що для Нацради це зовсім нова справа, і наразі це питання досліджуватимуть юристи. Однак, на його думку, при формуванні цього порядку регулятор має спиратись на інформацію, викладену в законі.

«Ми не мали жодного стосунку до розробки цього закону, тому не могли впливати  та уточнювати формулювання. Зараз ми досліджуватимемо цей закон. Але у законі є досить детальна інформація щодо того, хто є покупцем. Тому нам певно треба буде зробити порядок про те, як ці всі речі мають викладатися та фіксуватись, а також на підставі яких документів ми отримуватимемо цю інформацію. Навряд ми будемо додумувати щось таке, що не окреслено в законі», – сказав він.

Нагадаємо, 5 листопада 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон про олігархів. 

Після набуття чинності закону олігархами вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть таким ознакам (при цьому, щоб потрапити у список, потенційні кандидати мають відповідати трьом з чотирьох викладених нижче ознак):

  • беруть участь у політичному житті;
  • мають значний вплив на ЗМІ;
  • громадянин є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який має монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
  • мають активи на понад 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Особам, яких визнали олігархами, забороняється здійснювати внески (прямо або опосередковано через інших осіб) на підтримку політичних партій, фінансувати будь-яку політичну агітацію або проведення мітингів і демонстрацій з політичними гаслами, бути покупцем (бенефіціаром покупця) при приватизації об'єктів великої приватизації.

Виключити особу з реєстру олігархів може РНБО на підставі заяви особи, включеної до реєстру, якщо вона буде відповідати менше, ніж трьом критеріям, які визначені цим законопроєктом.

До формування згаданих списків залишилось ще півроку.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3117
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду