Вищий антикорупційний суд 29 липня проведе засідання в справі Олега Гладковського

Вищий антикорупційний суд 29 липня проведе засідання в справі Олега Гладковського

27 Липня 2021
1498
27 Липня 2021
08:30

Вищий антикорупційний суд 29 липня проведе засідання в справі Олега Гладковського

1498
Водночас Солом’янський районний суд Києва на 31 серпня призначив засідання в справі Гладковського-молодшого.
Вищий антикорупційний суд 29 липня проведе засідання в справі Олега Гладковського
Вищий антикорупційний суд 29 липня проведе засідання в справі Олега Гладковського

Вищий антикорупційний суд призначив підготовче засідання у справі колишнього заступника секретаря Ради безпеки та оборони України Олега Гладковського щодо зловживання службовим становищем.

Судове засідання відбудеться 29 липня о 16:00.

Окрім Гладковського, у справі обвинувачують колишнього заступника міністра оборони Ігоря Павловського та ексдиректора департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Андрія Араптанова. Обвинувачем виступає Спеціальна антикорупційна прокуратура. Йдеться про справу щодо ймовірного завдання державі збитків на 17,44 мільйона гривень.

Крім того, Солом’янський районний суд Києва 31 серпня о 14:00 проведе засідання у справі сина ексзаступника секретаря РНБО Ігоря Гладковського щодо зловживання впливом. Обвинувачем теж виступає САП.

Як писав ДМ, 21 грудня 2020 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в одержанні 950 тисяч гривень хабаря Ігорю Гладковському, сину колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського. Адвокат підозрюваного Руслан Волинець підтвердив, що його підзахисному вручили підозру за ч.2 ст.369-2 (зловживання впливом) КК України.

Слідство встановило, що Ігор Гладковський та ще сім осіб у 2015-2017 роках «реалізували корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам ДК "Укроборонпром" із використанням ТОВ "Оптимумспецдеталь" та інших суб’єктів господарювання». Із восьми можливих учасників схеми: двоє осіб засуджені, троє – на лаві підсудних, ще троє – підозрювані.

28 грудня 2020 року НАБУ повідомило, що завершило досудове розслідування проти Ігоря Гладковського та відкрило стороні захисту матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Він мав час до 15 квітня 2021 року для ознайомлення. 21 квітня 2021 року НАБУ оголосило в розшук Ігоря Гладковського, бо він тричі не з’явився на виклик до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

26 квітня ЗМІ повідомили, що Гладковський-молодший повернувся в Україну, де САП вручило йому обвинувальний акт. Того ж дня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передали до суду обвинувальний акт щодо Гладковського.

Нагадаємо, 25 лютого 2019 року оприлюднили дві перші серії розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)» проєкту Дениса Бігуса «Наші гроші». Авторка матеріалу – журналістка Леся Іванова. Розслідування – про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор Гладковський.

26 лютого тоді ще президент України Петро Порошенко закликав правоохоронні органи перевірити інформацію, викладену в розслідуванні програми. 4 березня Петро Порошенко звільнив Олега Гладковського з посади першого заступника РНБО.

За повідомленням РНБО, Олег Гладковський звернувся до НАБУ та ГПУ з проханням перевірити викладену в розслідуванні інформацію. Національне антикорупційне бюро України внесло відомості до ЄРДР і розпочало досудове розслідування за частиною викладених журналістами програми «Наші гроші» фактів про корупцію в оборонному секторі держави. У державному концерні «Укроборонпром» заявили, що журналісти «здійснили маніпулятивний виклад окремих розрізнених даних і не вказали джерел її отримання інформації».

Олег Гладковський був затриманий НАБУ 17 жовтня 2019 року за підозрою у зловживанні владою і в декларуванні недостовірної інформації. Посадовець заявив про «політично вмотивоване незаконне переслідування». 21 жовтня Гладковський покинув СІЗО після внесеної за нього застави.

4 березня 2019 року Ігор Гладковський подав до суду на керівника програми «Наші гроші» Дениса Бігуса та журналістку-розслідувачку Лесю Іванову. Він подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації  до Подільського районного суду Києва. 

3 липня 2020 року Подільський районний суд Києва зобов’язав проєкт журналістських розслідувань Bihus.Info спростувати інформацію, яку 25 лютого 2019 року оприлюднили в сюжеті програми «Наші гроші» про розкрадання в оборонному комплексі України. Адвокат Руслан Волинець сказав, що суд зобов’язав журналістів спростувати інформацію про причетність його підзахисного Ігоря Гладковського до схем із розкрадання в оборонному комплексі. Натомість Денис Бігус повідомив, що йдеться про весь сюжет. 9 грудня 2020 року Апеляційний суд Києва скасував це рішення.

У листопаді 2020 року колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський подав до суду позов проти громадської організації «Том 14», журналістів Bihus.info Дениса Бігуса та Лесі Іванової, у якому вимагає понад два мільйони гривень моральної компенсації та спростувати інформацію.

14 травня 2021 року САП змінила підозру Олегу Гладковському у справі про зловживання з оборонним замовленням у частині збільшення суми інкримінованих збитків з 10,62 мільйона гривень до 17,44 мільйона гривень. У червні САП заявила про завершення слідства. 2 липня 2021 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передали до Вищого антикорупційного суду справу щодо колишнього першого заступника секретаря РНБО.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1498
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду