Виконавчий директор УКФ Берковський: Не бачу юридичних підстав для скасування рішень Наглядової ради

Виконавчий директор УКФ Берковський: Не бачу юридичних підстав для скасування рішень Наглядової ради

14 Червня 2021
2043
14 Червня 2021
15:35

Виконавчий директор УКФ Берковський: Не бачу юридичних підстав для скасування рішень Наглядової ради

2043
Владислав Берковський: Це буде можливо лише у випадку судового рішення.
Виконавчий директор УКФ Берковський: Не бачу юридичних підстав для скасування рішень Наглядової ради
Виконавчий директор УКФ Берковський: Не бачу юридичних підстав для скасування рішень Наглядової ради

Виконавчий директор Українського культурного фонду (УКФ) Владислав Берковський в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» повідомив, що не бачить юридичних підстав для скасування рішень Наглядової ради, проти яких виступали експерти УКФ та культурні інституції.

За словами Берковського, йому треба самому трохи пропрацювати, щоб зрозуміти, чому нинішня Наглядова рада ухвалила певні рішення, оскільки наразі має багато контраверсійної інформації з різних сторін. Перед цим близько півсотні культурних інституцій написали відкритого листа керівництву держави з вимогою розпустити Наглядову раду УКФ. Підписанти листа стверджують, що Наглядова рада УКФ відмовила їм у фінансуванні раніше затверджених проєктів.

«Наразі, згідно з чинним законодавством, я не бачу юридичних підстав для скасування рішень. Як, якщо чинна нормативна база такого не передбачає? Якщо це буде судове рішення, тоді можливо. Але поки що я не бачу такої перспективи», – наголосив виконавчий директор.

Щодо формату роботи Наглядової ради УКФ Берковський заявив, що йому більше подобається формат, коли всі несуть відповідальність за ті рішення, які ухвалює фонд.

«Але в кожному підході є плюси та мінуси. Тому, йдучи на посаду, бачу своїм завданням спробувати знайти золоту середину, щоб культурне середовище було задоволене. Хоча ми чудово розуміємо, що всім не догодиш, невдоволені будуть завжди, особливо ті, хто програє. Але навіть тим, хто програє, треба пояснювати, чому так сталося і де були їхні недоробки. З іншого боку, суб'єктність наглядової ради в питаннях ухвалення рішення про виділення великих коштів має бути, члени наглядової ради повинні усвідомлювати, що вони беруть на себе відповідальність», – заявив він.

На запитання, чи треба впроваджувати механізм контролю роботи Наглядової ради, а також механізм ініціації її розпуску та відкликання окремих членів, Берковський відповів, що з цих питань необхідно шукати збалансоване рішення.

«Основна ідея, яка закладалася у створенні Українського культурного фонду, – це створення незалежної структури, завданням якої є аналіз і фінансування проектів, що розробляються в культурному середовищі та спрямовані на розвиток різноманіття нашої культури. І розроблявся закон із тим, щоб це була якомога більш незалежна організація. Наразі ситуація приходить до того, що пропоновані зміни ставлять певні обмеження. Ми починаємо вибудовувати "червоні лінії", і наразі суспільство начебто й має рацію, що такі лінії потрібні. Але є і інший бік. Якщо говорити про достроковий розпуск наглядової ради, то відразу виникає запитання: хто матиме таке право? І той, хто матиме таке право, чи не користуватиметься в майбутньому цим правом в чиїхось інтересах?», – додав він.

Щодо впровадження процедури відкликання окремих членів Наглядової ради, Берковський зазначив, що так «можна створити прецедент того, що пізніше це використовуватиметься на шкоду».

11 червня міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко призначив Владислава Берковського на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду.

7 червня голова Наглядової Ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак склала повноваження. Також заяву на звільнення з посади членкині Наглядової Ради УКФ подала директорка Національного музею Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва.  

Рішення Мудрак та Чуєва ухвалили на тлі закликів експертів та культурних інституцій до Уряду висловити недовіру керівним органам УКФ, які «відмовляють у фінансуванні раніше затверджених проєктів».

31 травня низка експертів УКФ надіслали відкритого листа президенту Володимиру Зеленському, прем'єру Денису Шмигалю та очільнику Мінкульту Олександру Ткаченку, в якому вони висловили недовіру Наглядовій раді УКФ та закликали розпустити її. 

На думку авторів листа, «нещодавні дії новообраної Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою», що засвідчує «відхилення низки проєктів без належної аргументації».

Серед підписантів письменник Андрій Любка, колишній генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич, директор «Дикого театру» Ярослава Кравченко.

Також різкій критиці Наглядову раду УКФ піддали близько півсотні культурних інституцій, які стверджували, що Наглядова рада відмовила їм у фінансуванні раніше затверджених проєктів.

Фото: Радіо Свобода 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2043
Читайте також
12.06.2021 09:55
Детектор медіа
«Детектор медіа»
3 339
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду