Новою директоркою hromadske стала Юлія Федів

Новою директоркою hromadske стала Юлія Федів

1 Липня 2021
3570

Новою директоркою hromadske стала Юлія Федів

3570
Юлія Банкова йде з медіа, однак лишається членкинею ГО «Громадське Телебачення».
Новою директоркою hromadske стала Юлія Федів
Новою директоркою hromadske стала Юлія Федів

hromadske з 19 липня 2021 року очолить перша керівниця Українського культурного фонду Юлія Федів. Її обрало правління ГО «Громадське Телебачення».

Конкурс на посаду керівника медіаорганізації був плановим, заявки на участь у ньому подали 90 кандидатів, п’ятеро з яких вийшли у фінал.

«hromadske зараз починає розробку стратегії на 2022-24 рік. Постійні зміни в споживанні медіа вимагають переосмислення стратегічних завдань організації. Ми шукали кандидата, який має досвід розбудови сильних організацій зі згуртованими командами. Упевнений, що разом з командою hromadske Юлія зможе дати сильну відповідь на виклики, що зараз постають перед незалежними медіа», – повідомив голова правління Гліб Вишлінський.

Однією з перших задач нової директорки стане написання стратегії розвитку медіа на наступні три роки.

«Мій план на наступні три роки: розробити та імплементувати спільно з командою, членами організації, Правлінням та громадськістю Стратегію розвитку hromadske 2022-2024, забезпечити сталість фінансування організації та розширити партнерства», – розповіла Федів.

До цього медіа півтора року очолювала одна із засновниць hromadske Юлія Банкова, яка була тимчасовою виконувачкою обов’язків директорки. Вона йде з медіа, однак лишається членкинею ГО «Громадське Телебачення».

Банкова сказала «Детектору медіа», що наразі не знає, що робитиме далі. «Поки що нічого не планую. Я йду у відпустку, а потім буду щось думати. Поки нічого конкретного немає», – розповіла вона.

Банкова уточнила, що працювати до 19 липня. Потім її замінить Юлія Федів.

Юлія Федів була координаторкою журналістських проєктів у n-ost та Deutsche Welle, з 2017 року керувала Національним бюро програми Євросоюзу «Креативна Європа» в Україні. Федів обіймала посаду директора УКФ з 2018 року, контракт з нею був укладений на три роки. 8 лютого 2021 року Наглядова Рада УКФ оголосила конкурс на посаду виконавчого директора установи. Юлія Федів спершу планувала переобратися, однак пізніше вона заявила, що не братиме участі в конкурсі.

Нагадаємо, 20 грудня 2019 року головою громадської організації «Громадське телебачення» стала одна із засновниць hromadske, шефредакторка та ведуча Юлія Банкова, яка замінила Наталку Гуменюк.

31 січня 2020 року стало відомо, що з «Громадського» йде головна редакторка Ангеліна Карякіна. Журналістка заявила, що йде не за власним бажанням і що її було скорочено, таке рішення керівництва вона вважає неповагою. «Громадське» заперечило цю інформацію та заявило, що контракт із пані Карякіною добіг кінця, їй було запропоновано нові умови співпраці, на які вона не погодилася.

3 лютого ексголова ГО «Громадське телебачення» Наталя Гуменюк повідомила, що йде з «Громадського» через звільнення Ангеліни Карякіної. Вона вважає неприпустимим непродовження контракту з головною редакторкою, тому припинила свою роботу на «Громадському», але залишилася членом ГО «Громадське телебачення».

Юлія Банкова в своїй колонці для «Детектора медіа» пояснила, що ці звільнення варто сприймати в контексті довгих розмов про уникнення конфлікту інтересів. Вона розповіла, що власниками hromadske є самі журналісти – як члени громадської організації вони формують стратегію та можуть змінювати структуру ГО; з іншого боку – обіймають керівні посади в медіа. За її словами, журналісти «самі собі ставлять завдання і самі себе контролюють». Пані Банкова вважає, що «це прямий конфлікт інтересів». Вона також додала, що на нього давно просять звернути увагу інституційні донори ГО.

Протягом січня-лютого 2020 року з наглядової ради «Громадського телебачення» вийшли четверо з восьми членів, а саме: – Ігор Балинський (був головою наглядової ради), Едуард Мальцев, Михайло Мінаков і Мачек Бернард-Речинський. До компетенції наглядової ради належали затвердження бюджету організації, фінансовий моніторинг, затвердження кандидатури виконавчого директора організації та нагляд за виконанням Стратегічного плану Громадського.

hromadske в квітні 2020 року очолила Наталія Гузенко. 2 квітня «Громадське» створило об’єднану редакцію, творчий колектив медіа поділили на блоки в залежності від дистрибуції контенту – за них відповідали два заступники головного редактора Владислав Азаров та Анастасія Станко. 5 серпня 2020 року Настя Станко стала головною редакторкою об’єднаної редакції hromadske, замінивши на цій посаді Наталію Гузенко. 

1 лютого 2021 року громадська організація «Громадське телебачення» змінила структуру: відтепер функції Наглядової ради ГО виконуватиме правління, яке обиратимуть на три роки. До нового правління увійшли п’ять зовнішніх незалежних експертів та двоє членів ГО: Олена Трегуб, Олександра Матвійчук, Гліб Вишлінський, Андрій Куликов, Катерина Ботанова (зовнішні експерти) та Наталка Гуменюк, Катерина Сергацкова (членкині організації). Керівником організації за новим статутом є директор, який призначається правлінням на три роки. Його обов’язки виконувала Юлія Банкова.

Фото: Yuliia Fediv/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3570
Читайте також
12.06.2021 09:55
Детектор медіа
«Детектор медіа»
3 132
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Перець
1056 дн. тому
Прізвище чоловіче - Федів, але ж керівниця, членкиня, директорка. Чому ж не Федіва? Згоріла хата - гори й сарай.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду