Швейцарський провайдер: Лист про «мінування» літака Ryanair відправили вже після його перехоплення

Швейцарський провайдер: Лист про «мінування» літака Ryanair відправили вже після його перехоплення

27 Травня 2021
1794
27 Травня 2021
16:18

Швейцарський провайдер: Лист про «мінування» літака Ryanair відправили вже після його перехоплення

1794
Раніше факт запізнілої відправки листа встановило спільне розслідування видань «Досьє», The Daily Beast і Der Spiegel.
Швейцарський провайдер: Лист про «мінування» літака Ryanair відправили вже після його перехоплення
Швейцарський провайдер: Лист про «мінування» літака Ryanair відправили вже після його перехоплення

Швейцарський провайдер Proton Technologies підтвердив, що лист про «мінування» літака Ryanair з опозиційним журналістом Романом Протасевичем був відправлений після захоплення літака Ryanair.

Proton Technologies відмовився коментувати особливості роботи поштового сервісу, але підтвердив, що повідомлення було надіслане вже після перенаправлення літака до аеропорту Мінська.

«Ми не бачили достовірних доказів того, що твердження Білорусі відповідають дійсності..Ми будемо підтримувати європейську владу в їх розслідуваннях після отримання юридичної запиту», – цитує заяву провайдера Reuters.

Cпільне розслідування центру «Досьє» Михайла Ходорковського та видань The Daily Beast і Der Spiegel встановило, що диспетчери аеропорту в Мінську повідомили пілотам про «мінування» літака Ryanair на 24 хвилини раніше, ніж отримали саме повідомлення від «терористів».

У розпорядженнні журналістів опинилась копія листа, який нібито надійшлов від представників ХАМАС. Лист від користувача Ahmed Yurlanov прийшла на електронну пошту Національного аеропорту Мінська о 12:57 за місцевим часом. При цьому диспетчери повідомили пілотам про можливе мінування рейсу о 12:33 – майже за півгодини до отримання повідомлення про «замінування».

Журналісти також зазначають, що лист був відправлений з захищеного сервісу електронної пошти Protonmail, зареєстрованого в Швейцарії. Однак точне місцезнаходження відправника у випадку з цим сервісом визначити неможливо.

23 травня 2021 року літак Ryanair з Протасевичем та його подругою Софією Сапегою здійснив аварійну посадку в Мінську через нібито повідомлення про мінування. Для супроводу пасажирського літака в небо було піднято винищувач МіГ-29, на думку експертів, саме він змусив пасажирський літак повернути до Мінська. Команду посадити літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко, а про замінування літака екіпаж повідомив білоруський диспетчер. 

Білорусь наполягає, що літак Ryanair з Романом Протасевичем був посаджений у Мінську через повідомлення про «бомбу на борту», яку ХАМАС нібито планував підірвати над Вільнюсом. ХАМАС спростував заяву білоруської влади. Після огляду літака повідомлення про мінування не підтвердилось.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що повідомлення про «мінування» рейсу Ryanair надійшло зі Швейцарії. Швейцарія спростувала заяву Лукашенка.

За даними ЗМІ, Роман Протасевич та Софія Сапега фігурують у трьох кримінальних справах, порушених за фактом масових протестів у Білорусі у серпні-вересні 2020 року.

Україна, ЄС, Канада, США та інші країни засудили посадку літака Ryanair в Мінську та затримання засновника Nexta.Країни ЄС та Україна вже заборонили своїм авіакомпаніям перельоти у авіаційному просторі Білорусі. 

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, інцидент варто розглядати як викрадення людини із застосуванням військової сили.

25-річний Роман Протасевич – колишній головред опозиційного каналу Nexta, який був основним джерелом інформації про протести, що сколихнули Білорусь після фальсифікації президентських виборів у 2020 році.

У 2020 році Протасевич був змушений просити політичний притулок у Польщі через переслідування з боку влади Білорусі.  

Слідчий комітет Білорусі порушив проти Протасевича кримінальну справу за статтями про організацію масових заворушень в Мінську. Статті передбачають покарання до 15 років позбавлення волі відповідно.

Телеграм-канал Nexta визнаний у Білорусі екстремістським.

Фото: Victor/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1794
Читайте також
24.05.2021 17:20
Дмитро Золотухін
для «Детектора медіа»
8 698
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду