МЗС РФ: Затримана у Мінську росіянка Сапега підозрюється «у скоєнні злочинів» у серпні 2020 року
МЗС РФ: Затримана у Мінську росіянка Сапега підозрюється «у скоєнні злочинів» у серпні 2020 року
МЗС РФ заявило, що росіянка Софія Сапега, затримана 23 травня разом з білоруським журналістом Романом Протасевичем, підозрюється владою Білорусі «у скоєнні злочинів в період з серпня по вересень 2020 року».
За словами речниці МЗС РФ Марії Захарової білоруські правоохоронці затримали росіянку на три доби, після чого «буде ухвалене рішення про обрання запобіжного заходу або її звільнення». МЗС РФ не уточнило, до яких саме злочинів може бути причетна Сапега.
Адвокат Сапеги після появи цієї новини сказав Російській службі Бі-бі-сі, що у нього інформації, озвученої МЗС РФ немає. Також він досі не знає про процесуальний статус своєї підзахисної. Наразі росіянку помістили в слідчий ізолятор на вулиці Окрестина в Мінську.
Мати Софії Сапеги сказала, що її дочка в серпні 2020 року поїхала з Білорусі до Литви і не брала участь в протестних акціях.
Софія Сапега була затримана силовиками разом з опозиційним журналістом Романом Протасевичем 23 травня у Мінську. Літак, на якому Сапега та Протасевич повертались з Афін до Вільнюса був примусово посаджений ВПС Білорусі в аеропорту Мінська.
Міжнародна спільнота засудила викрадення Протасевича та Сапеги та обговорює можливість накладання нових санкцій на режим Лукашенка.
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі.
Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси. У в'язниці за сфальшованими обвинуваченнями перебувають десятки опозиціонерів та журнлалістів-противників режиму Лукашенка.
24 травня 2021 року самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій.
Фото: Софья Сапега/Instagram