Після обшуків і блокування Tut.by затримано 13 співробітників редакції
Після обшуків і блокування Tut.by затримано 13 співробітників редакції
Комітет держконтролю Білорусі порушує кримінальну справу проти керівників одного з найбільш відвідуваних інформаційних ресурсів країни Tut.bу.
Як повідомляє видання, головну редакторку Tut.by Марину Золотову відвезли до Департаменту фінансових розслідувань після обшуку в її квартирі, вивівши через чорний хід.
Загалом затримано 13 співробітників.
За інформацією ресурсу, Марину Золотову разом з директоркою ТОВ «Тут Бай Медіа» Людмилою Чекіною і головною бухгалтеркою компанії Анжелою Ассад можуть підозрювати в ухиленні від сплати податків.
Допитували, як свідка, журналістку каналу Олену Толкачьову.
Обшук проводили вдома у програміста каналу Віталія Калиновського.
У центральному офісі видання тривають обшуки.
Де зараз перебувають троє журналістів, які вранці приїхали висвітлювати події біля офісу каналу, невідомо. Нпередодні Співзасновник Tut.bу Кирило Волошин повідомив, що домен порталу заблокований. Сайт не доступний і на території України. Наразі Tut.bу публікує новини в Telegram, Facebook та Instagram, додатках для Аndroid та iOS
Як писав ДМ, 18 травня 2021 року Департамент фінансових розслідувань Комітету державного контролю Білорусі прийшов з обшуками до редакції, регіональних офісів та журналістів білоруського порталу Tut.by.
Tut.by був зареєстрований як ЗМІ лише в січні 2019 року, до цього – з моменту заснування в 2000 році – портал працював без цього статусу. Реєстрація інтернет-ресурсів як мережевих видань в Білорусі є добровільною. Однак статус ЗМІ дає деякі переваги, зокрема – можливість законно відвідувати райони збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій, масові заходи, місця інших суспільно важливих подій і передавати звідти інформацію.
Із 7 серпня 2020 року Tut.by отримало чотири попередження. Претензії від міністерства надійшли після матеріалів «У сім разів більше виборців і "таємні" протоколи. Які порушення побачили спостерігачі і що сказав ЦВК?», «Комітет держконтролю зможе виплатити великі премії працівникам, які проявлять себе в резонансних справах», «До редакторки Tut.by прийшли силовики. На її дочку завели справу про масові заворушення» і «Білоруська митниця попросила підтвердити, що в "Гаррі Поттері" немає закликів до повалення влади».
Згідно з білоруським законом про ЗМІ, якщо власник мережевого видання отримав два й більше письмових попередження протягом року, то доступ до видання можуть обмежити. Рішення про це ухваляє Мінінформ.
18 вересня Мінінформації направило позовну заяву до Економічного суду Мінська. Відомство на три місяці призупинило статус ЗМІ для Tut.by, починаючи з 1 жовтня.
8 жовтня Економічний суд Мінська призупинив провадження за позовом Міністерства Білорусі до 26 жовтня, оскільки ТОВ «Тут Бай Медіа» оскаржувало попередження Мінінформації у Верховному Суді Білорусі. ВС Білорусі визнав одне з попереджень недійсним.
3 грудня 2020 року Економічний суд Мінська позбавив білоруський портал Tut.by статусу засобу масової інформації. Tut.by подав апеляційну скаргу на рішення суду.
Фото: Іntex-press