У Білорусі обмежили доступ до сайту допомоги заарештованим під час акцій протестів Probono.by
У Білорусі обмежили доступ до сайту допомоги заарештованим під час акцій протестів Probono.by
Міністерство інформації Білорусі заблокувало доступ до веб-сайту інформаційного центру допомоги потерпілим під час мирних акцій протесту Probono.by.
Як повідомляє білоруська редакція Радіо Свобода, ресурс є волонтерськии проєктом, де небайдужі громадяни виступали з ініцативою допомоги політичним в’язням та потерпілим під час акцій протесту.
Незважаючи на обмеження доступу, проєкт продовжує свою роботу, в тому числі, через мобільні застосунки. Наразі користувачі можуть отримати необхідну пораду або допомогу від проєкту за номером +375 44 709-79-11, через телеграм-бота @tut_pomogut_bot, або Viber: viber.com/probono
Веб-сайт наразі ще доступний з увімкненим сервісом VPN.
У серпні 2020 року в Білорусі через акції протесту було заблоковано роботу більше 70 сайтів, в тому числі Радые Свобода, «Белсат», «Єврорадіо», правозахисного сайту spring96.org та інших ресурсів.
У квітні 2021 року Міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до сайту disidentby.com, який публікував інформацію про політичних в’язнів та способи допомоги їх сім’ям.
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі. Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси.
У 2020 році репресії щодо ЗМІ сягнули максимуму після виборів 9 серпня. Було зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, щонайменше 62 журналіста зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення «тортури», щонайменше в 3-х випадках журналісти отримали вогнепальні поранення.
У квітні 2021 року парламент Білорусі ухвалив зміни до Закону про ЗМІ та Закону про масові заходи, поправки включають заборону на висвітлення несанкціонованих протестів, відеострімів, заборону на публікацію опитувань та інші заходи щодо обмеження свободи преси. Також за спрощеною процедурою влада зможе також закрити доступ до «дзеркал» заблокованих сайтів. Поправки набудуть чинності після їх підписання самопроголошений президентом Олександром Лукашенком.
Фото: Natallia Rak/Flickr