У Білорусі вийшов документальний фільм про засновницю «Пресклубу» Юлію Слуцьку (ВІДЕО)

У Білорусі вийшов документальний фільм про засновницю «Пресклубу» Юлію Слуцьку (ВІДЕО)

4 Травня 2021
1595

У Білорусі вийшов документальний фільм про засновницю «Пресклубу» Юлію Слуцьку (ВІДЕО)

1595
Юлія Слуцька знаходиться за гратами вже чотири місяці.
У Білорусі вийшов документальний фільм про засновницю «Пресклубу» Юлію Слуцьку (ВІДЕО)
У Білорусі вийшов документальний фільм про засновницю «Пресклубу» Юлію Слуцьку (ВІДЕО)

У понеділок, 3 травня, у Всесвітній день свободи преси, у мережі виклали фільм «Слово. Сила. Юлія», присвячений журналістці та політв’язню Юлії Слуцькій, засновниці білоруського «Пресклубу». 

Окрім Слуцької, зараз у в'язниці перебувають 11 представників ЗМІ, в тому числі чотири працівники «Пресклубу». Усі вони були визнані політичними в’язнями.

«Ми, команда Прес-клубу, зняли документальний фільм про його засновницю Юлію Слуцьку, про те, що їй вдалося зробити для розвитку професійної журналістики та медіа-ринку в Білорусі. Зараз нашим колегам дуже важко, але вони підтримують настрій і встигають підтримати нас навіть із СІЗО. Тому нам потрібно наполегливо продовжувати працювати», – пишуть автори фільму.

Юлію Слуцьку та її колег Аллу Шарко, Сергія Ольшевського, Петра Слуцького та Ксенію Луцкіну затримали наприкінці 2020 року, їх звинувачують у ухиленні від сплати податків в особливо великій сумі. Hодичі обвинувачених повністю сплатили суми, однак це не вплинуло на перебіг справи. На майно Юлії Слуцької в Білорусі наклали арешт.

14 січня 2021 року білоруські правозахисні організації визнали політв'язнями працівників «Пресклубу» 

23 квітня суд продовжив строки утримання під вартою працівників «Пресклубу» ще на два місяці, до 23 червня. 

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Західні країни відмовились визнати Лукашенка переможцем виборів. Тихановська наразі перебуває за межами Білорусі.

14 квітня медіаспільнота України та Білорусі звернулись до уповноваженої ОБСЄ з питань свободи слова щодо утисків у Білорусі журналістів та активістів, та почали збір підписів на підтримку адвокаційної кампанії. Ініціаторами адвокаційної кампанії стали громадська організація «Львівський медіафорум» спільно з незалежною громадською ініціативою Free Belarus Center.

У 2020 році репресії щодо ЗМІ сягнули максимуму після виборів 9 серпня. Було зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, щонайменше 62 журналіста зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення «тортури», щонайменше в 3-х випадках журналісти отримали вогнепальні поранення.

Скріншот відео: Press Club Belarus/YouTube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1595
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду