Офіс генпрокурора повідомив, що не має достатньо доказів щодо фінансування тероризму Медведчуком

Офіс генпрокурора повідомив, що не має достатньо доказів щодо фінансування тероризму Медведчуком

14 Травня 2021
6959
14 Травня 2021
08:59

Офіс генпрокурора повідомив, що не має достатньо доказів щодо фінансування тероризму Медведчуком

6959
Правоохоронці продовжують розслідування провадження про фінансування тероризму.
Офіс генпрокурора повідомив, що не має достатньо доказів щодо фінансування тероризму Медведчуком
Офіс генпрокурора повідомив, що не має достатньо доказів щодо фінансування тероризму Медведчуком

Заступник генерального прокурора Роман Говда повідомив на «Праві на владу», що в Офісу генпрокурора не має достатньої кількості доказів щодо фінансування тероризму народним депутатом від «Опозиційної платформи – За життя» Віктором Медведчуком.

Говда нагадав, що прокуратура може давати юридичну кваліфікацію й повідомляти про підозру «лише по тим фактам і обставинам, які вважає переконливими для себе і за якими є достатньо доказів».

Він пояснив, що в Україні РФ не визнана терористичною організацією, лише – «ЛНР» та «ДНР».

«Ми пішли з іншого боку. Крим зараз є тимчасово окупованою територією, що зафіксовано в резолюціях ООН, а також в законі про права і свободи людей, а також є правовий статус тимчасово окупованих територій АР Крим. І саме тому ми кваліфікуємо це як розграбування національних цінностей на території окупованої Російською Федерацією. Такі правові кваліфікації, як сприяння фінансуванню тероризму існують і вони розслідуються відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України. Тепер вони в стадії досудового розслідування. Тому певних обставин розголошувати не буду», – сказав Роман Говда.

Як писав ДМ, Печерський районний суд Києва 13 травня відправив під цілодобовий домашній арешт до 9 липня народного депутата Віктора Медведчука

Нагадаємо, 11 травня 2021 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри народним депутатам від «Опозиційної платформи – За життя» Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку. СБУ того ж дня провела обшук у Медведчука. Нардепів підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. 

Підозру оголосили за трьома епізодами. Один із них стосувався проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь»: начебто нардепи планували вербувати українців у РФ для розповсюдження російської пропаганди. Ще один епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод відбувся у серпні 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних Сил України.

Медведчук ввечері 11 травня повідомив, що перебуває в Україні та не збирається ховатися від правосуддя. 12 травня Оксана Марченко повідомила, що разом з Медведчуком вже повернулася додому. За даними СБУ, Тарас Козак наразі перебуває за кордоном. 

Віктор Медведчук прибув до Офісу генерального прокурора 12 травня. Виступаючи перед журналістами, він пояснив, що приїхав туди, бо «почув, що викликають». Медведчук відмовився коментувати інформацію щодо розграбування національних ресурсів в Азовському морі та передачу РФ секретних даних про військовий підрозділ Збройних Сил України, оскільки ще не читав підозру. Водночас він додав, що «не знає про це родовище» й «не має до нього жодного стосунку». 

Адвокат Медведчука після візиту до прокуратури повідомив лише про вручення підозри. Офіс генпрокурора, своєю чергою, заявив, що Медведчуку вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із альтернативою застави у розмірі трохи більше 300 млн грнМедведчук сказав, що в нього немає таких грошей на заставу, бо його рахунки заблоковані через санкції. 

Раніше Медведчук заявив, що в нього немає необхідності користуватися заблокованою карткою, адже є достатньо готівки для купівлі продуктів та інших товарів. За даними журналістів «Схем», грошові активи родини Медведчука у 2020 році зросли вдвічі порівняно з 2019 роком, більшість заощаджень зберігається в російських рублях у білоруському банку. 

Президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака почали відключати з ефіру.

19 лютого РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму». Санкції діятимуть три роки та передбачають арешт усього майна підсанкційних осіб. 

Санкції проти Марченко і Лавренюк ввели через володіння заводом, що забезпечує нафтопродуктами «Л/ДНР». Відповідний завод розташований у Росії.

Також РНБО ухвалила рішення повернути у держвласність частину нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», продаж якого пов’язували із оточенням Віктора Медведчука. Нафтопроводом користувалися іноземні компанії, якими володіють громадяни України. При цьому ніякої приватизації не проходило.

11 березня ДБР розпочало розслідування щодо Медведчука та Козака в межах кримінального провадження за ч. 1. ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Також ДБР відкрило кримінальне провадження про держзраду щодо Медведчука і Козака. Детальніше про санкції України проти Медведчука читайте у матеріалі.

7 квітня генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що всі справи, у яких фігурує Медведчук матимуть логічне завершення, але підозр поки немає. 23 квітня вона заявила, що бачить перспективу отримання Віктором Медведчуком тюремного терміну у справі про контрабанду нафтопродуктів. 

Фото: стопкадр з ефіру Право на владу

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6959
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду