Офіс генпрокурора: Медведчуку вручили клопотання про взяття під варту

Офіс генпрокурора: Медведчуку вручили клопотання про взяття під варту

12 Травня 2021
2303
12 Травня 2021
21:15

Офіс генпрокурора: Медведчуку вручили клопотання про взяття під варту

2303
Коли планується розгляд клопотання – не уточнюється.
Офіс генпрокурора: Медведчуку вручили клопотання про взяття під варту
Офіс генпрокурора: Медведчуку вручили клопотання про взяття під варту

В Офісі генерального прокурора України відзвітували про проведення процесуальних дій з народним депутатом Віктором Медведчуком («ОПЗЖ»). Політика підозрюють у державній зраді і замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому Криму.

За даними Офісу генпрокурора, підозрюваному сьогодні вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У прокуратурі також акцентують увагу на тому, що Медведчуку повідомили про підозру саме 11 травня, а не 12-го, коли він прийшов до генпрокуратури.

«Цього ж дня (11 травня – ред.) його було викликано для проведення слідчих та процесуальних дій саме у статусі підозрюваного. Після його прибуття до Офісу генерального прокурора, на вимогу народного депутата та його захисників, їм було надано примірник врученого 11 травня 2021 року повідомлення про підозру для ознайомлення, з метою забезпечення права на захист», – додали в пресслужбі ОГП.

Адвокат Медведчука після візиту до прокуратури повідомив лише про вручення підозри.

Віктор Медведчук прибув до Офісу генерального прокурора 12 травня. Виступаючи перед журналістами, він пояснив, що приїхав туди, бо «почув, що викликають».

Медведчук відмовився коментувати інформацію щодо розграбування національних ресурсів в Азовському морі та передачу РФ секретних даних про військовий підрозділ Збройних Сил України, оскільки ще не читав підозру. Водночас він додав, що «не знає про це родовище» й «не має до нього жодного стосунку». 

Нагадаємо, 11 травня 2021 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри народним депутатам від «Опозиційної платформи – За життя» Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку. СБУ того ж дня провела обшук у Медведчука. Нардепів підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. 

Підозру їм оголосили за трьома епізодами. Один із них стосувався проєкту проти інформаційної безпеки України під назвою «Промінь»: начебто вони планували вербувати українців у РФ для розповсюдження російської пропаганди. Ще один епізод стосується розграбування національних ресурсів в Азовському морі. Третій епізод відбувся у серпні 2020 року, коли Медведчук нібито надіслав Козаку секретні дані про розташування, особовий склад і бойову підготовку прихованого військового підрозділу Збройних Сил України.

Медведчук ввечері 11 травня повідомив, що перебуває в Україні та не збирається ховатися від правосуддя. Однак не уточнив, де саме нині перебуває. 12 травня Оксана Марченко повідомила, що разом з Медведчуком вже повернулася додому. За даними СБУ, Тарас Козак наразі перебуває за кордоном. 

Фото: chas.cv.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2303
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду