15% інформації про Крим у російських медіа виявились антиукраїнською пропагандою – ІМІ

15% інформації про Крим у російських медіа виявились антиукраїнською пропагандою – ІМІ

1 Березня 2021
2345
1 Березня 2021
09:50

15% інформації про Крим у російських медіа виявились антиукраїнською пропагандою – ІМІ

2345
Уперше левова частка пропаганди була скерована на «історичний зв’язок» між Кримом і Росією.
15% інформації про Крим у російських медіа виявились антиукраїнською пропагандою – ІМІ
15% інформації про Крим у російських медіа виявились антиукраїнською пропагандою – ІМІ

15% інформації про Крим у російських медіа виявились антиукраїнською і антизахідною пропагандою. Такими є підсумки дослідження Інституту масової інформації російських медіа.

Для моніторингу були обрані п'ять новинних сайтів: РИА Новости, «Лента.ру», ТАСС, «Российская газета» та RT.com. До вибірки ввійшли всі матеріали, що вийшли на цих сайтах у період із 16 до 20 лютого 2021 року включно і в яких містилися згадки про окупований Крим. Усього за цей період дібрано 183 матеріали, у яких ішлося про півострів.

Аналіз показав, що 34% згадок про Крим стосувалися ситуації з погодою і сильними снігопадами на півострові, внаслідок чого стався колапс із рухом «Кримським мостом». На другому місці за кількістю згадок – проблема з водопостачанням у Криму, на яку припало 16% усіх матеріалів про Крим.

Переважна більшість матеріалів на цю тему розповідала про «стабілізацію» з водопостачанням, російська влада роздавала обіцянки, що «проблем з водою в Криму не буде». Не обійшлось і без України: російські медіа активно поширювали фейки про те, що Україна збирається «добудувати дамбу, яка перекриє подачу води до Криму». Поширювався термін «водна блокада», яку нібито планує запустити Україна цього року, і російські політики та посадовці коментували, чи запускатиме Росія у відповідь «газову блокаду» України.

На третьому місці за кількістю згадок (15%) – антиукраїнська та антизахідна пропаганда. Зокрема, російську владу надзвичайно збурив заклик України до міжнародної спільноти запровадити нові санкції щодо Росії стосовно Криму. Окремо російські медіа критикували британський уряд, який дав Україні кошти на підтримку «кримських структур».

Уперше левова частка пропаганди була скерована на «історичний зв’язок» між Кримом і Росією. Просувалися тези про те Крим Україні «передали в 1954-му», що Україна сама «проміняла Крим» на західну підтримку. Плани України з повернення Криму активно висміювалися, зокрема їх називали «політичним цирком», «самообманом», «беззмістовними» та іншими епітетами.

В російських медіа з'явився навіть колишній президент Віктор Янукович, який роздав серію коментарів про те, хто «насправді винен у тому, що Україна втратила Крим і Донбас».

У лютому-березні 2014 року Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях. У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

Верховна Рада офіційною датою початку окупації Криму військами РФ встановила 20 лютого 2014 року.

Офіс з прав людини ООН неодноразово звинувачував РФ в тортурах і серйозних порушеннях прав людини на окупованому півострові.

26 лютого 2021 року Україна відзначила день Кримського спротиву російській окупації.

Фото: stasya burnashova/Flickr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2345
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду