18:02
П'ятниця, 16 Жовтня 2020

Більше українців знають про замовні матеріали в медіа, але менше їх уміють розрізняти – дослідження

1 955
Водночас обізнаність українців про власників медіа знижується.
Більше українців знають про замовні матеріали в медіа, але менше їх уміють розрізняти – дослідження
Більше українців знають про замовні матеріали в медіа, але менше їх уміють розрізняти – дослідження

Серед українців зростає обізнаність про існування прихованих замовних матеріалів, проте аудиторії стає все важче розрізняти такий контент. Про це свідчать результати опитування USAID-Internews «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа»*, презентованого 16 жовтня.

За даними дослідження, у 2020 році 77% українців обізнані про існування замовних матеріалів (джинси), тоді як у 2019 році таких респондентів було 74%.

Однак українцям стає складніше відрізнити джинсу від професійних матеріалів, написаних за стандартами. 61% українців вважають, що вміють відрізняти замовні матеріали, тоді як у 2019 році 68% говорили, що вміють їх відрізняти.

При цьому дослідження показало зменшення кількості медіаспоживачів, для яких важливо знати, хто є власником медіа. Лише 40% опитаних кажуть, що знають власників загальнонаціональних медіа, а про власників регіональних медіа обізнані тільки 8%. «І при цьому люди не вважають за потрібне дізнаватися», – сказала Оксана Майдан, заступниця керівниці «Медійної програми в Україні», яку реалізовує Internews.

Завантажити повні результати дослідження можна тут.

*Дослідження «Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів медіа у 2020 році» було виконано соціологічною компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження — вивчити звички українців, що стосуються споживання медіа, а також їхню довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні. У липні-серпні 2020 року представники InMind опитали 4000 респондентів у містах із населенням понад 50 тис. осіб у 12 областях України (Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська і Херсонська). Похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Нагадаємо, що за даними дослідження «Детектора медіа» «Як змінились уподобання та інтереси українців до засобів масової інформації після виборів 2019 р. та початку пандемії COVID-19», більшості українців байдуже, хто володіє ЗМІ: це зовсім не важливо для 32% та переважно не важливо 22% респондентів.Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1955
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду