Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт про зниження ставки ПДВ для культури до 7%

Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт про зниження ставки ПДВ для культури до 7%

2 Вересня 2020
985
2 Вересня 2020
18:10

Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт про зниження ставки ПДВ для культури до 7%

985
Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо держпідтримки культури, туризму та креативних індустрій вніс до парламенту Президент України.
Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт про зниження ставки ПДВ для культури до 7%
Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт про зниження ставки ПДВ для культури до 7%

2 вересня 2020 року парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів в частині відання підтримав законопроєкт №3851 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій» за основу і в цілому.

1 вересня цей проєкт підтримав за основу Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Це означає, що є всі шанси невдовзі перевести культурну сферу на знижену ставку ПДВ», – написала на своїй сторінці у Facebook заступниця голови комітету гуманітарної та інформполітики Євгенія Кравчук.

За її словами, зниження ставки ПДВ для культури до 7% дасть можливість кожному задіяному в сфері креативних індустрій залишати у себе більше грошей і використовувати їх на розвиток та збільшення обсягів виробництва; доступніший податок стимулюватиме бізнес виходити з тіні. Обиравши перелік видів діяльності зі зниженою ставкою ПДВ, ставили за мету підвищити конкурентоспроможність креативних індустрій у сфері проведення майстер-класів, курсів та професійних зустрічей у галузі культури тощо.

Член комітету Микола Княжицький у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що пропонував як і головний комітет підтримати цей проєкт за основу. «Проєкт містить поняття культурний грант, яке не виписано. Тому я пропонував підтримати за основу в першому читанні, щоб до другого виправити всі недоліки. Ми ж не тільки за те, щоб цей закон був ухвалений, а за те, щоб він працював», – сказав Микола Княжицький.

Проєкт №3851 зокрема пропонує:

  • звільнити підприємства та фізичних осіб від податку за цільові культурні гранти, надані для проєктів і програм у сфері культури та в секторі креативних індустрій;
  • звільнити підприємців від податку за цільові культурні гранти, але за умови їх повного та цільового використання. Водночас на загальних підставах оподатковуватимуться ці гранти, у разі нецільового або неповного використання;
  • запровадити пільгову ставку ПДВ у розмірі 7% для розширення доступності вистав, постановок, виступів мистецьких колективів, акторів та артистів, кінопрем'єр, культурно-мистецьких заходів, показу оригіналів музичних творів, демонстрації виставок, проведення екскурсій у музеях, зоопарках та заповідниках;
  • запровадити пільгову ставку ПДВ у розмірі 7% на розповсюдження та показ фільмів, адаптованих в україномовній версії інклюзивного призначення та із субтитрами, призначеними для перегляду особами з порушенням зору та з порушенням слуху;
  • з 1 січня 2023 року до 1 січня 2025 року – тимчасово звільнити від ПДВ операції з розповсюдження та показу національних та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, якщо ці фільми адаптовані в україномовній версії для осіб з порушеннями зору та з порушеннями слуху;
  • звільнити від ПДВ ввезення в Україну товарів, що є національною кінематографічною спадщиною;
  • продовжити до 1 січня 2025 року звільнення від ПДВ операцій з постачання та виробництва національних фільмів та фільмів, створених на території України; з розповсюдження національних та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України.

Як писав ДМ, президент Володимир Зеленський 13 липня підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підготував лист до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з закликом доопрацювати Державну програму стимулювання економіки та подолання наслідків пандемії.

24 квітня 2020 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав три законопроєкти щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій через дію обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу COVID-19. А саме законопроєкти:  №3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», № 3378 «Про внесення зміни до Бюджетного Кодексу України щодо державної підтримки сфери культури у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та № 3379 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Авторами цих проєктів, норми яких напрацювала міжфракційна робоча група, стали народні депутати з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету свободи слова.

Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо.

13 травня 2020 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3377.  16 червня депутати підтримали в другому читанні цей законопроєкт. Детальніше читайте тут

Крім того, 28 травня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики звернувся до уряду з проханням допомогти сфері культури в першому півріччі 2020 року.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 9 червня передав лист прем’єр-міністру Денису Шмигалю з проханням поновити фінансування відомства в розмірі двох мільярдів гривень. 8 липня Кабінет Міністрів України виділив мільярд гривень на підтримку сфери культури та креативних індустрій.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
985
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду