У парламенті зареєстровано низку законопроєктів щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій

У парламенті зареєстровано низку законопроєктів щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій

23 Квітня 2020
1779
23 Квітня 2020
12:50

У парламенті зареєстровано низку законопроєктів щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій

1779
Члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету свободи слова зареєстрували пакет законопроєктів щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій, у зв’язку з дією обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу COVID-19.
У парламенті зареєстровано низку законопроєктів щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій
У парламенті зареєстровано низку законопроєктів щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкти:  №3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», № 3378 «Про внесення зміни до Бюджетного Кодексу України щодо державної підтримки сфери культури у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та № 3379 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Авторами цих проєктів, норми яких напрацювала міжфракційна робоча група, стали народні депутати з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету свободи слова.

Тексти законопроєктів наразі не оприлюднили.

Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо.

На сайті парламенту йдеться про заходи, передбачені законопроєктами:

1. Введення податкових пільг та преференцій зі сплати орендної плати та податку за земельні ділянки державної та комунальної власності

2. Звільнення деяких операцій від:

- сплати податку на додану вартість,

- податку на прибуток,

- туристичного збору,

- податку на доходи фізичних осіб,

- єдиного соціального внеску,

- податку на нежитлову нерухомість

- включення до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу суми коштів або вартість майна у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, для провадження діяльності у сфері культури.

3. Надається можливість зменшення орендної плати за користування нерухомим майном.

4. До переліку захищених статей бюджету додається:

- оплата праці закладів культури, що отримують фінансову підтримку з державного бюджету;

- заходи з охорони культурної спадщини: облік, запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об'єктів культурної спадщини.

5. Спрощується процедура отримання державної допомоги суб’єктами господарювання, які зазнали втрат через обмеження або заборону діяльності в умовах карантину.

6. Державна підтримка кінематографії до кінця року доповнюється новою формою - наданням державної субсидії на розвиток кінопроекту обсягом до 100% включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту.

7. Удосконалюється законодавче поле у разі надання закладом культури в користування іншим суб'єктам державного та комунального майна.

8. Телерадіоорганізації та провайдери програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

9. Встановлюється ставка ПДВ у розмірі 10% для операцій з постачання комунальних послуг та електричної енергії.

10. Вводиться поняття гранту, який надається Українським культурним фондом, у податковому і бюджетному законодавстві, доповнюються підстави та порядок його надання й оподаткування.

Додатково Кабінету Міністрів України рекомендується:

1. Уточнити та деталізувати перелік суб’єктів господарювання, діяльність яких знаходиться під впливом запроваджених обмежень та/або заборон на час карантину.

2. Перерозподілити для закладів культури видатків розвитку на видатки споживання, зважаючи на неможливість проведення публічних заходів, зокрема на оплату праці.

3. Дозволити закладам культури суми орендних платежів не перераховувати до державного бюджету, а залишити таким закладам культури для відшкодування збитків, пов’язаних із недоотриманням доходів.

4. Зменшити відрахування закладами культури до державного бюджету частини чистого прибутку та встановити його на рівні 30%.

5. Передбачити одноразову фінансову підтримку у розмірі до 100 000 гривень для самозайнятих осіб та суб’єктів господарювання з кількістю штатних працівників до 15 осіб та оборотом до 5 мільйонів гривень на рік на часткове покриття видатків, пов’язаних, зокрема, із сплатою орендних платежів, виплатою заробітної плати, податків та зборів.

6. Передбачити безвідсоткове кредитування під зобов’язання не скорочувати найнятих працівників у розмірі тримісячного обороту такого суб’єкта господарювання.

7. Забезпечити компенсації частини відсотків по банківських кредитах для суб’єктів господарювання, у штаті яких офіційно працевлаштовані не менше ніж 50 осіб, і які під час карантину не проводили скорочень працівників або створять щонайменше 50 робочих місць після закінчення карантину.

8. Розглянути надання адресної фінансової підтримки туроператорам, які понесли значні, незаплановані витрати.

9. Встановити зобов’язання здійснення оплати праці у повному обсязі за умови, що працівники виконують роботу. При відсутності такої роботи або у зв’язку із неможливістю виконувати роботу дистанційно час простою не з вини працівника оплачується в розмірі не менше 2/3 посадового окладу або не менше тарифної ставки.

10. Передбачити компенсації за часткове безробіття працівників як державного, так і приватного сектору.

11. Передбачити державне субсидування 50% вартості витрат Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення на електричну енергію.

12. Передбачити можливість Українському культурному фонду здійснювати фінансування грантового проекту частинами.

З урахуванням тривалого періоду, необхідного для подолання креативними індустріями економічних наслідків, відтермінування низки положень деяких законів та законодавчих актів, а також доповнення чинних норм, що регламентують їхню діяльність, матиме позитивний ефект для креативних індустрій, які повинні зберегти та швидко відновити свою стабільну роботу, а також запобігти негативним наслідкам у майбутньому.

Голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що напрацювання по креативних індустріях можна масштабувати на весь малий та середній бізнес в Україні.

Нагадаємо, 13 квітня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила зміни до закону «Про державний бюджет на 2020 рік». Олександр Ткаченко в блозі для «Детектора медіа» акцентував на бюджеті культурної сфери та анонсував подальшу роботу над підтримкою креативних індустрій.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1779
Читайте також
13.04.2020 19:20
Олександр Ткаченко
для «Детектора медіа»
1 482
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду