detector.media
Світлана Остапа
«Детектор медіа»
02.09.2020 18:10
Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт про зниження ставки ПДВ для культури до 7%
Комітет гуманітарної та інформполітики підтримав проєкт про зниження ставки ПДВ для культури до 7%
Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо держпідтримки культури, туризму та креативних індустрій вніс до парламенту Президент України.

2 вересня 2020 року парламентський Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів в частині відання підтримав законопроєкт №3851 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки культури, туризму та креативних індустрій» за основу і в цілому.

1 вересня цей проєкт підтримав за основу Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Це означає, що є всі шанси невдовзі перевести культурну сферу на знижену ставку ПДВ», – написала на своїй сторінці у Facebook заступниця голови комітету гуманітарної та інформполітики Євгенія Кравчук.

За її словами, зниження ставки ПДВ для культури до 7% дасть можливість кожному задіяному в сфері креативних індустрій залишати у себе більше грошей і використовувати їх на розвиток та збільшення обсягів виробництва; доступніший податок стимулюватиме бізнес виходити з тіні. Обиравши перелік видів діяльності зі зниженою ставкою ПДВ, ставили за мету підвищити конкурентоспроможність креативних індустрій у сфері проведення майстер-класів, курсів та професійних зустрічей у галузі культури тощо.

Член комітету Микола Княжицький у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що пропонував як і головний комітет підтримати цей проєкт за основу. «Проєкт містить поняття культурний грант, яке не виписано. Тому я пропонував підтримати за основу в першому читанні, щоб до другого виправити всі недоліки. Ми ж не тільки за те, щоб цей закон був ухвалений, а за те, щоб він працював», – сказав Микола Княжицький.

Проєкт №3851 зокрема пропонує:

Як писав ДМ, президент Володимир Зеленський 13 липня підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підготував лист до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з закликом доопрацювати Державну програму стимулювання економіки та подолання наслідків пандемії.

24 квітня 2020 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав три законопроєкти щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій через дію обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу COVID-19. А саме законопроєкти:  №3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», № 3378 «Про внесення зміни до Бюджетного Кодексу України щодо державної підтримки сфери культури у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та № 3379 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо державної підтримки культури, малого бізнесу та креативних індустрій у зв'язку з дією заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Авторами цих проєктів, норми яких напрацювала міжфракційна робоча група, стали народні депутати з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету свободи слова.

Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо.

13 травня 2020 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3377.  16 червня депутати підтримали в другому читанні цей законопроєкт. Детальніше читайте тут

Крім того, 28 травня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики звернувся до уряду з проханням допомогти сфері культури в першому півріччі 2020 року.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко 9 червня передав лист прем’єр-міністру Денису Шмигалю з проханням поновити фінансування відомства в розмірі двох мільярдів гривень. 8 липня Кабінет Міністрів України виділив мільярд гривень на підтримку сфери культури та креативних індустрій.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY