Гройсман попросив Нацраду до 15 липня продовжити цифрові ліцензії, щоб мати змогу вимкнути аналогове ТБ

Гройсман попросив Нацраду до 15 липня продовжити цифрові ліцензії, щоб мати змогу вимкнути аналогове ТБ

27 Червня 2018
3596
27 Червня 2018
18:43

Гройсман попросив Нацраду до 15 липня продовжити цифрові ліцензії, щоб мати змогу вимкнути аналогове ТБ

3596
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман попросив Національну раду з питань телебачення і радіомовлення невідкладно розглянути питання продовження строку дії ліцензій телеканалів на цифрове мовлення з огляду на відключення 31 серпня аналогового мовлення (а в Києві та Кіровоградській області – 31 липня).
Гройсман попросив Нацраду до 15 липня продовжити цифрові ліцензії, щоб мати змогу вимкнути аналогове ТБ
Гройсман попросив Нацраду до 15 липня продовжити цифрові ліцензії, щоб мати змогу вимкнути аналогове ТБ

Відповідний лист надійшов до Нацради 26 червня. Копію документа «Детектор медіа» отримав від джерела в Нацраді, а також копію протоколу наради в прем’єра.

Володимир Гройсман провів 12 червня нараду з питань впровадження цифрового мовлення за участі керівників найбільших медіагруп. З прем’єр-міністром зустрічалися керівниця «Інтер медіа груп» Ганна Безлюдна, керівник групи StarLightMedia і каналу СТБ Володимир Бородянський, керівник групи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, керівник «Медіа Групи Україна» Євген Лященко, керівник каналу ICTV (StarLightMedia) Олександр Богуцький, топ-менеджер групи StarLightMedia Федір Гречанінов, топ-менеджер «Медіа Групи Україна» Євген Буцан, генеральний директор Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення Петро Семерей, голова Держспецзв’язку Леонід Євдоченко, державний секретар Кабінету Міністрів Володимир Бондаренко, прес-секретар прем’єр-міністра Василь Рябчук.

«За результатами наради досягнуто домовленості щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення з 1 вересня 2018 року, а для м. Києва та Кіровоградської області – з 1 серпня 2018 р., з одночасним завершенням процедури продовження ліцензій на цифрове мовлення до 15 липня 2018 року», - йдеться в листі прем’єр-міністра до Нацради.

Саме наступного дня після наради, на засіданні 13 червня уряд прийняв постанову «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України», якою встановив кінцеву дату припинення аналогового мовлення – 31 серпня 2018 року, а для Києва та Кіровоградської області – 31 липня 2018 року.

«Водночас, у разі не завершення процедури з оформлення і продовження строку дії ліцензій на цифрове мовлення, припинення аналогового мовлення може призвести до порушення прав громадян на доступ до інформації, що в свою чергу негативно позначиться на свободі слова в Україні», - йдеться в листі. Саме на цій підставі Володимир Гройсман попросив Нацраду невідкладно розглянути питання продовження цифрових ліцензій каналів.

У протоколі наради крім строків відключення аналогового ТБ і строків продовження цифрових ліцензій зафіксовано інші домовленості. З 1 липня має розпочатися інформаційна кампанія щодо переходу на цифрове ТБ. З телеканалами мають бути укладені довгострокові договори з надання телекомунікаційних послуг («Зеонбуду» і Концерну РРТ) за обґрунтованими тарифами. Також Держспецзв’язку з Концерном РРТ мають оптимізувати структуру видатків і доходів для «забезпечення належного рівня надання телекомунікаційних послуг з урахуванням переходу на цифрове телерадіомовлення».

Саме посилаючись на ці два документи, член Нацради Валентин Коваль припустив, що мета блокування роботи регуляторного органу двома членами Нацради полягає в тому, щоб не дати відключити аналогове телебачення.

У свою чергу Ольга Герасим’юк і Олег Черниш це заперечили. Зокрема, Олег Черниш у коментарі сайту «Телекритика», що належить «1+1 медіа», сказав, що постанову уряду ухвалено і зміни в план використання радіочастотного ресурсу внесено, а цифрові ліцензії мовників є чинними, доки Нацрада не прийме рішення їх продовжити або відмовити в продовженні. Аналогічний коментар «Детектору медіа» надала Ольга Герасим’юк.

Як відомо, 13 червня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перенесення строків вимкнення аналогового телебачення з 30 червня на 31 серпня 2018 року, а для Києва та Кіровоградської області – 31 липня 2018 року.

Але раніше Нацрада мала погодити проект урядового розпорядження, в якому пропонувалося відключити аналогове телерадіомовлення до 1 липня 2018 року за винятком передавачів, розташованих на територіях, що межують з ОРДЛО, Кримом, і на прикордонних територіях України. Нацрада мала погодити цей проект наприкінці травня, але тоді вона тричі не могла зібрати кворум для проведення чергових засідань 24 і 31 травня і позачергового засідання 29 травня через відсутність двох членів: Олег Черниш перебував на лікарняному, Ольга Герасим’юк спершу була у відрядженні, а потім відсутня за сімейними обставинами.

У червні питання погодження відключення аналогового телебачення співпало з продовженням ліцензій загальнонаціональних телеканалів на цифрове мовлення. Стурбованість із цього приводу висловлював генеральний директор групи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко: «Могла скластися ситуація, коли після відключення аналогового мовлення 1 липня дія цифрових ліцензій для деяких «неправильних» з точки зору влади телеканалів могла бути не подовжена».

Також Нацрада мала розглядати результати позапланових перевірок «1+1» та «Інтера» щодо показу радянських фільмів з акторами з «чорного списку» Мінкульту, за що канали могли отримати санкції. Засідання Нацради 21 червня не відбулося, зокрема, тому що Ольга Герасим’юк і Олег Черниш наполягали на зміні порядку денного засідання – на першочерговому розгляді питання продовження ліцензій, після чого – всі інші питання (зокрема, результати перевірок).

П’ятеро інших членів Нацради погодилися на вимоги змінити порядок денний, і на засіданні 27 червня першими питаннями Нацрада мала розглядати продовження цифрових ліцензій. Однак Ольга Герасим’юк і Олег Черниш вирішили не йти на засідання, а пані Герасим’юк написала заяву про відставку.

Наступні засідання Нацрада планує провести 3 і 5 липня. Якщо буде кворум, то 3 липня мають розглянути заяву Ольги Герасим’юк про звільнення, а 5 липня – всі питання, що накопичилися за понад місяць відсутності засідань, у першу чергу – погодження строків вимкнення аналогового ТБ і продовження цифрових ліцензій.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3596
Читайте також
10.07.2018 19:18
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
4 170
15.06.2018 15:00
Олександр Ткаченко
для «Детектора медіа»
4 109
14.06.2018 11:27
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
2 974
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду