Уряд оприлюднив постанову про збереження аналогового ТБ на територіях з особливим режимом мовлення

Уряд оприлюднив постанову про збереження аналогового ТБ на територіях з особливим режимом мовлення

24 Липня 2018
3776
24 Липня 2018
12:12

Уряд оприлюднив постанову про збереження аналогового ТБ на територіях з особливим режимом мовлення

3776
На Урядовому порталі оприлюднено текст ухваленої 18 липня постанови Кабінету Міністрів України № 580 «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України», згідно з якою аналогове мовлення після вимкнення по всій Україні 31 серпня 2018 року буде збережено на територіях з особливим режимом мовлення.
Уряд оприлюднив постанову про збереження аналогового ТБ на територіях з особливим режимом мовлення
Уряд оприлюднив постанову про збереження аналогового ТБ на територіях з особливим режимом мовлення

В оприлюдненому тексті постанови не враховано озвучених на засіданні уряду 18 липня пропозицій прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо збереження аналогового мовлення місцевих телеканалів, які не мають цифрових ліцензій, суспільного мовника, а також передавачів у прикордонній з Росією зоні.

Відповідно до закону, території з особливим режимом мовлення – це райони України, що межують з тимчасово окупованою територією України (Автономною Республікою Крим та містом Севастополем), райони Донецької і Луганської областей.

Нагадаємо, 18 липня Кабінет Міністрів на своєму засіданні ухвалив зміни до своєї постанови про вимкнення аналогового телебачення в Україні з 31 серпня (у Києві та Кіровоградській області – з 31 липня) щодо часткового збереження аналогового мовлення. За словами голови Нацради Юрія Артеменка, зміни стосувалися в тому числі продовження мовлення місцевих компаній, у яких немає цифрових ліцензій, на чому наголосив сам прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Присутній на засіданні уряду член Нацради Олександр Ільяшенко розповів «Детектору медіа», що проект постанови, який готував Держспецзв’язку, стосувався збереження аналогового ТБ на територіях з особливим режимом мовлення. Володимир Гройсман запропонував також захистити місцевих мовників, а Олександр Ільяшенко доповнив пропозиціями про збереження аналогового мовлення на прикордонних територіях і про суспільного мовника.

Зі слів пана Ільяшенка, питання було поставлено на голосування з урахуванням висловлених зауважень. Він припускав, що або ці пропозиції будуть враховані одразу в постанові, або додаткові зміни будуть виноситися на наступне засідання уряду.

Згідно з ухваленим 13 червня рішенням уряду, 31 липня 2018 року має бути вимкнено аналогове телебачення в Києві та Кіровоградській області, а 31 серпня 2018 року – по всій території України. Голова Нацради Юрій Артеменко вже неодноразово зауважував, що після вимкнення аналогового мовлення в Кіровоградській області можуть бути скориговані дії та строки вимкнення по решті території України

Напередодні ухвалення рішення уряду, 12 червня прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів нараду за участі керівників найбільших медіагруп, на якій досягли відповідних домовленостей про строки вимкнення аналогу. Володимир Гройсман попросив Нацраду невідкладно розглянути питання продовження строку дії ліцензій телеканалів на цифрове мовлення з огляду на відключення аналогового ТБ.

11 липня Нацрада продовжила ліцензії на цифрове ефірне мовлення в загальнонаціональних мультиплексах компанії «Зеонбуд» 24 загальнонаціональним телеканалам і відмовила в продовженні цифрових ліцензій двом загальнонаціональним каналам. Також Нацрада погодила постанову уряду про відключення аналогового ТБ 31 серпня (31 липня - в Києві та Кіровоградській області).

Члени Нацради вирішили запропонувати уряду чотири доповнення до постанови:

  • проведення інформаційної кампанії щодо остаточного терміну вимкнення аналогового телевізійного мовлення (деякі телеканали вже почали цю кампанію);
  • створення інформаційних кол-центрів для надання роз’яснень громадянам з питань переходу на цифрове мовлення;
  • продовження роботи передавачів, що поширюють канали НСТУ та місцевих мовників, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, а також передавачів у прикордонній зоні до кінця 2018 року;
  • розглянути механізми компенсації втрат Концерну РРТ, пов’язаних з вимкненням аналогового телевізійного мовлення.

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш виступає проти вимкнення аналогового телебачення 31 серпня. На його думку, слід діяти відповідно до розробленого Нацрадою Плану , який передбачає вимкнення аналогу в січні 2019 року і продовження аналогового мовлення НСТУ і телеканалів без цифрових ліцензій до травня 2019 року. Головний аргумент пана Черниша: в Україні аналоговий ефір є основним типом прийому телевізійного сигналу для 2,4 млн домогосподарств (тобто до 6 млн телеглядачів) і в країні просто немає такої кількості телетюнерів у продажу. Інші аргументи – наявність «білих плям» у покритті цифровим сигналом і відсутність цифрових ліцензій у понад 100 місцевих і регіональних мовників.

Телеканал «Інтер» оприлюднив список міст, де можуть виникнути проблеми з прийомом цифрового ефірного телебачення, у ньому – 299 населених пунктів. «Зеонбуд» заперечив дані «Інтера» про проблеми з цифровим покриттям.

Свою точку зору щодо вимкнення аналогового ТБ в інтерв’ю «Детектору медіа» висловили представники медіа груп StarLightMedia та «1+1 медіа». У StarLightMedia сподіваються, що 31 серпня – це остаточна дата, але припускають, що «може втрутитися політика чи що завгодно інше, і це рішення може змінитися». В «1+1 медіа» вважають, що держава не знає, як вимикати аналогове ТБ.

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3776
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду