На сайті Президента зареєстровано петицію з вимогою звільнити Лутковську і Попову за «закриття сайту Миротворец»

На сайті Президента зареєстровано петицію з вимогою звільнити Лутковську і Попову за «закриття сайту Миротворец»

16 Травня 2016
3397
16 Травня 2016
19:02

На сайті Президента зареєстровано петицію з вимогою звільнити Лутковську і Попову за «закриття сайту Миротворец»

3397
16 травня на офіційному сайті Президента України зареєстровано петицію з вимогою звільнити зі своїх посад омбудсмена Валерію Лутковську і заступницю міністра інформаційної політики Тетяну Попову.
На сайті Президента зареєстровано петицію з вимогою звільнити Лутковську і Попову за «закриття сайту Миротворец»
На сайті Президента зареєстровано петицію з вимогою звільнити Лутковську і Попову за «закриття сайту Миротворец»

Петиція вже набрала понад 400 підписів з 25 тисяч, необхідних для розгляду.

Ініціатором петиції є Олешко Мирослав Віталійович. Він звинувачує Валерію Лутковську і Тетяну Попову в «проведенні антиукраїнської політики щодо України».

«У своїх нещодавніх заявах вони закликали до закриття сайту Миротворець, який збирав дані про терористів-солдатів Росії та бойовиків ДНР, які здійснили злочини проти українського народу», - заявляє автор петиції.

«Своїми діями Лутковська і Попова добилися того, чого не могли добитися два роки ні ФСБ, ні проросійські бойовики – закриття сайту Миротворець. Більш того, заяви Попової та Лутковської повністю повторюють заяви МЗС Росії, що ставить під сумнів їх відданість українському народу», - йдеться в петиції.

Автор петиції просить Президента України негайно розібратися і звільнити Тетяну Попову і Валерію Лутковську, а також скерувати звернення до Генеральної прокуратури щодо «перевірки факту державної зради вказаних осіб».

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворець», де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, які їх підтримували, був оприлюднений отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР». При цьому сайт «Миротворець» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Кілька десятків українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Служби безпеки України та Національної поліції України з рекомендацією вжити заходів щодо припинення незаконного збору та поширення персональних даних осіб на інтернет-сайті «Миротворець», а також забезпечити блокування доступу до зазначеного сайту на території України.

А заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова закликала сайт «Миротворець» видалити дані іноземних журналістів і тих українських медійників, які працюють переважно на контрольованій Україною території.

Про порушення сайтом «Миротворець» українського законодавства через публікацію персональних даних журналістів заявив Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики.

Своє занепокоєння публікацією персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» висловили «Репортери без кордонів», Комітет захисту журналістів, Представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські, генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд.

Багато закордонних видань розкритикували дії української влади та зазначили, що хакери «Миротворця» помилково зводять усю журналістику до пропаганди. Іноземні медіа нагадали, що в опублікованому списку опинились імена тих журналістів, які зіграли важливу роль у висвітленні збройного конфлікту на сході України.

Тим часом українські журналісти зі списку, опублікованого «Миротворцем», почали отримувати погрози.

11 травня Прокуратура Києва, зреагувавши на повідомлення у ЗМІ, розпочала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їх персональних даних (на сайті «Миротворець»).

13 травня проект «Миротворець» оголосив про своє закриття. Втім, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука пообіцяв повернути роботу сайту «Миротворець», «попри будь який тиск».

16 травня народний депутат Антон Геращенко, якого пов’язують із сайтом «Миротворець» і який анонсував оприлюднення персональних даних журналістів ще до їх появи, закликав негайно закрити «кримінальну справу проти волонтерів проекту “Миротворець”».

Опитані «Детектором медіа» журналісти й експерти пов’язують скандал із сайтом «Миротворцем» зі спробою встановити контроль за інтернет-сайтами.

16 травня міністр інформаційної політики Юрій Стець звинуватив Тетяну Попову, яка захищала права журналістів у скандалі з приводу публікації на сайті «Миротворець» персональних даних журналістів, у тому, що вона не висловлювала позицію міністерства, займалась самопіаром, і вибачився за її коментарі. Водночас Тетяна Попова повідомила про численні погрози, які надходять на її адресу та на адресу журналістів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3397
Читайте також
19.05.2016 20:31
Гала Скляревська
5 019
14.05.2016 15:19
Дмитро Донський, Тетяна Якубович, «Радіо Свобода»
2 091
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду