Комітет свободи слова вважає неприпустимим публікацію персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» (ЗАЯВА)

Комітет свободи слова вважає неприпустимим публікацію персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» (ЗАЯВА)

12 Травня 2016
2409
12 Травня 2016
18:19

Комітет свободи слова вважає неприпустимим публікацію персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» (ЗАЯВА)

2409
Члени Комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики прийняли заяву щодо неприпустимості порушення права на захист персональних даних та публікації персональних даних журналістів на сайті «Миротворець».
Комітет свободи слова вважає неприпустимим публікацію персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» (ЗАЯВА)
Комітет свободи слова вважає неприпустимим публікацію персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» (ЗАЯВА)

Таке рішення було ухвалене 11 травня на черговому засіданні Комітету.

Комітет зазначає, що заяви окремих народних депутатів, висловлених у зв’язку з публікацією на сайті «Миротворець», щодо більш жорсткого контролю за інформаційною сферою, є їх особистою позицією. Члени Комітету наголошують, що Україна як держава робить все можливе для імплементації європейського законодавства та правил в частині демократичних стандартів, члени комітету лишаються відданими принципам свободи слова.

Також у заяві йдеться про те, що необхідно провести дискусію за участі різних сторін щодо гарантій безпеки журналістів, які висвітлюють події на Сході Україні, та запросити на неї народного депутата Антона Геращенка.

Далі «Детектор медіа» публікує заяву повністю:

«ЗАЯВА Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 11 травня 2016 року розглянув звернення українських журналістів щодо публікації на сайті «Миротворець» персональних даних тих представників засобів масової інформації, які отримували акредитацію на окупованих територіях на Сході України, та щодо співпраці згаданих журналістів з терористами і не законному перетині кордону.

Члени комітету вважають неприпустимим порушення права на захист персональних даних та, відповідно, публікацію персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» та закликає сайт і відповідні органи влади забезпечити дотримання норм закону.

Ми висловлюємо занепокоєння, що такі дії можуть наразити на небезпеку журналістів, які висвітлюють події на Сході країни і яких публічно, де факто, звинуватили у співпраці з терористами. Подібні висновки можуть робити лише відповідні служби, спираючись на доказову базу.

Натомість зараз українська влада має зробити все можливе, аби забезпечити право журналістів на безпеку та професійну діяльність. Заяви окремих народних депутатів, висловлених у зв’язку з публікацією на сайті «Миротворець», щодо більш жорсткого контролю за інформаційною сферою, Комітет вважає їх особистою позицією і наголошує, що держава Україна робить все можливе для імплементації європейського законодавства та правил в частині демократичних стандартів, члени комітету лишаються відданими принципам свободи слова, відтак, будуть і надалі гарантувати журналістам їх право на журналістську діяльність.

Комітет вважає за необхідне провести дискусію за участі різних сторін щодо гарантій безпеки журналістів, які висвітлюють події на Сході Україні, та запросити на неї народного депутата Антона Геращенка. Комітет вважає за необхідне звернутись до правоохоронних органів щодо перевірки викладеної інформації про співпрацю журналістів із зазначеного списку з терористами та незаконність їх перебування на окупованих територіях».

Нагадаємо, 7 травня на сайті «Миротворець», де збирають дані про донбаських сепаратистів та іноземних громадян, які їх підтримували, був оприлюднений отриманий завдяки зламуванню комп’ютерних баз даних сепаратистів перелік персональних даних близько 4 тисяч журналістів, які свого часу отримували так звану «акредитацію» в сепаратистському збройному угрупованні «ДНР». При цьому сайт «Миротворець» звинувачує усіх цих журналістів у співпраці із сепаратистами.

Публікація на сайті «Миротворець» викликала бурхливу реакцію журналістів, які висловили занепокоєння публікацією в Україні персональних даних колег, що були змушені отримати «акредитацію» сепаратистів угруповання «ДНР».

36 українських та іноземних журналістів виступили із вимогою до сайту «Миротворець» негайно видалити з вільного доступу інформацію про персональні дані співробітників ЗМІ, які отримували акредитацію на окупованих сепаратистами територіях України.

Представник правозахисної організації «Репортери без кордонів» Йоганн Бір заявив, що відповідальні за появу персональної інформації працівників ЗМІ у публічному доступі повинні постати перед судом.

Народна депутатка (БПП), заступниця голови парламентського Комітету свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова заявляє, що опублікування сайтом «Миротворець» переліку акредитованих в «ДНР» журналістів з різних країн світу є порушенням українського законодавства. За її словами, Комітет розгляне це питання на своєму засіданні.

11 травня український журналіст-фрілансер Роман Степанович  заявив про погрози невідомих, які почали надходити після оприлюднення сайтом «Миротворець» списку журналістів.

Прокуратура Києва зреагувала на повідомлення у ЗМІ щодо оприлюднення в інтернеті персональних даних журналістів. За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів шляхом оприлюднення їх персональних даних (на сайті «Миротворець» - Ред.) розпочато кримінальне провадження.

Посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінські заявляє, що публікація на сайті «Миротворець» персональних даних журналістів порушує міжнародні норми та українське законодавство.

Як заявила координатор програм Комітету захисту журналістів у Європі й Середній Азії Ніна Оґнянова, публікація приватних даних журналістів наражає їх на ризик і може сприйматися й як погано прихований заклик узяти їх за ціль, а те, що ці безвідповідальні дії підтримав член парламенту Антон Геращенко («Народний фронт»), обурливо.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила занепокоєння оприлюдненням персональних даних журналістів різних країн світу, які отримували так звану «акредитацію» в «ДНР». «Це дуже тривожна подія, яка може створити додаткову загрозу для ситуації з безпекою журналістів», – сказала Дуня Міятович, додавши, що журналісти не повинні зазнавати переслідувань за виконання своєї роботи.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська знову звернулася до Служби безпеки України та голови Національної поліції України Хатії Деканоїдзе з рекомендацією вжити заходів щодо припинення незаконного збору та поширення персональних даних осіб на інтернет-сайті «Миротворець», а також забезпечити блокування доступу до зазначеного сайту на території України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2409
Читайте також
14.05.2016 15:19
Дмитро Донський, Тетяна Якубович, «Радіо Свобода»
2 091
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду