У Києві оголосили переможців премії «Високі стандарти журналістики — 2021»

У Києві оголосили переможців премії «Високі стандарти журналістики — 2021»

18 Грудня 2021
2401
18 Грудня 2021
18:22

У Києві оголосили переможців премії «Високі стандарти журналістики — 2021»

2401
Премію вручили вп'яте.
У Києві оголосили переможців премії «Високі стандарти журналістики — 2021»
У Києві оголосили переможців премії «Високі стандарти журналістики — 2021»

18 грудня в Києві, у приміщенні «Арсеналу», оголосили переможців Національної премії «Високі стандарти журналістики — 2021». Захід транслювали на фейсбук-сторінці премії. Окрім відзнаки, переможці отримують грошову премію у 50 тисяч гривень.

У категорії «За сталий, якісний медійний проєкт/продукт» переміг Сергій Сидоренко («Європейська правда»). Серед номінантів були Отар Довженко («Детектор медіа») і Данило Мокрик («Bihus.Info»).

«За швидкий і якісний розвиток у професії» нагородили Дарію Гірну («Суспільне»). Вона присвятила свою нагороду українським дисидентам. На премію претендували також Анастасія Іванців (LB.ua) і Соня Лукашова («Українська правда»).

Переможцем у категорії «За якісний регіональний/нішевий медійний проєкт» став проєкт Ukraїner. У короткий список увійшли «Донбас. Реалії» і Reporters.

Нагороду «За найкраще журналістське розслідування зловживань та корупції на ринку електричної енергії» вручили Сергію Головньову, головному редактору «БізнесЦензора» і співавтору телеграм-каналу «Монополіст» за матеріал «Юнайтед Енерджі Коломойського перепродала електроенергії на 26 млрд грн. Найбільшими покупцями стали Притика та Ахметов». На премію спецпроєкту номінували також розслідування команд Bihus.Info і «Схеми: корупція в деталях».

До експертної групи премії «Високі стандарти журналістики – 2021» увійшли журналістка, телеведуча «Суспільного» Мирослава Барчук, головний редактор порталу Liga.net Борис Давиденко, шефредакторка групи видань «Детектор медіа» Наталія Лигачова, журналіст і телеведучий Павло Казарін, медіаексперт і медіадослідник «Львівського медіафоруму» Ігор Балинський, головний редактор та співзасновник інтернет-видання Texty.org.ua Роман Кульчинський, авторка медіамоніторингів інтернет-видання «Детектор медіа» і медіаекспертка «Львівського медіафоруму» Зоя Красовська, головний редактор журналу «Локальна історія» Віталій Ляска, медіаексперт і виконавчий директор «Львівського медіафоруму» Юрій Опока.

Фіналістів спецпроєкту обрала експертна група у складі: керівника практики енергетики Energy Law LL.M Івана Бондарчука, ексміністра енергетики та захисту довкілля України, члена наглядової ради Офісу Ефективного Регулювання (BRDO) Олексія Оржеля, члена правління громадської організації «Національна асоціація антикорупційного комплаєнсу» Олега Поліщука, директора Незалежного неурядового інституту Growford Institute і політолога Віктора Прошкіна.

Нагадаємо, відзнаку «Високі стандарти журналістики» створив засновник GROWFORD Institute Віталій Ломакович у 2016 році.

У 2020 році у категорії «За якісний регіональний/нішевий медійний проєкт» перемогло видання «Крим. Реалії». У номінації «За швидкий та якісний розвиток у професії» лауреаткою стала редакторка видання Liga.Life Ірина Андрейців. У категорії «За сталий, якісний медійний проєкт/продукт» перемогла телеведуча «UA: Перший» Мирослава Барчук.

У 2019 році лауреатами премії стали: керівники інтернет-видання «Тексти» Роман Кульчинський і Анатолій Бондаренко (у категорії «За сталий, якісний медійний проєкт/продукт»), журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш (у категорії «За швидкий та якісний розвиток у професії»), засновники нішевого видання про науку «Куншт» (у категорії «За якісний регіональний/нішевий медійний проєкт»).

Скриншоти трансляції із фейсбук-сторінки премії «Високі стандарти журналістики»

 

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2401
Читайте також
04.02.2020 16:27
Роман Головенко, Інститут масової інформації
1 014
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду