Вперше в історії таліби дали інтерв’ю жінці на ТБ. Згодом їй довелось покинути Афганістан з міркувань безпеки (ВІДЕО)

Вперше в історії таліби дали інтерв’ю жінці на ТБ. Згодом їй довелось покинути Афганістан з міркувань безпеки (ВІДЕО)

30 Серпня 2021
3644

Вперше в історії таліби дали інтерв’ю жінці на ТБ. Згодом їй довелось покинути Афганістан з міркувань безпеки (ВІДЕО)

3644
В інтерв’ю вона критикувала талібів за їхнє ставлення до прав жінок і наголошувала, що їм, як і чоловіків, хочеться працювати та брати участь в публічному житті.
Вперше в історії таліби дали інтерв’ю жінці на ТБ. Згодом їй довелось покинути Афганістан з міркувань безпеки (ВІДЕО)
Вперше в історії таліби дали інтерв’ю жінці на ТБ. Згодом їй довелось покинути Афганістан з міркувань безпеки (ВІДЕО)

24-річна журналістка афганської інформаційної мережі TOLO Бехешта Арганд стала першою жінкою, яка взяла інтерв’ю у високопоставленого представника терористично руху «Талібан» на телебаченні.

Таліби у прямому ефірі намагалися переконати її у своїй поміркованості. Вона говорила з ними про права жінок, зауваживши після, що це було важливо проговорити.

Бо якби вона не почала цю тему, розповіла Арганд згодом, таліби б потім говорили, що жінкам не потрібні права, мовляв, вони самі не хочуть освіти чи інших прав. 

«Ми хочемо наших прав. Ми хочемо працювати. Ми хочемо – ми повинні – бути у суспільстві. Це наше право», – говорила вона своєму співрозмовнику 17 серпня. 

Про це писало багато світових ЗМІ, пише CNN. Через два дні Арганд взяла інтерв’ю у афганської активістки Малали Юсафзай, яка пережила замах талібів на своє життя. Але через кілька днів після цього інтерв’ю вона звернулась до активістів по допомогу, вирішивши покинути країну.

У вівторок Арганд разом з кількома членами сім'ї вилетіла в іншу країну. Вона зазначила, що хотіла б повернутись, якщо таліби справді виконуватимуть свої обіцянки щодо прав жінок. 

«Я покинула країну, тому що, як і мільйони людей, я боюся талібів», – розповіла вона CNN Business через WhatsApp, описуючи свій досвід двох останніх тижнів.

Власник TOLO Саад Мохсені розповів, що майже всі відомі репортери та журналісти пішли з компанії. 

«Ми працювали як божевільні, щоб замінити їх новими людьми», – додав він.

Нагадаємо, що «Талібан» захопив владу в Афганістані. Президент країни 15 серпня покинув Афганістан та погодився передати владу талібам. 

Речник руху Сухаіл Шахін пообіцяв, що бойовики поважатимуть права жінок та свободу слова в захопленому Афганістані, а також не вдаватимуться до кампаній помсти та репресій.

15 серпня 2021 року «Талібан», який більшістю країн визнаний терористичним рухом, без бою зайняв Кабул. Відтепер, таліби контролюють майже весь Афганістан, окрім північної провінції Панджшер. Напередодні «Талібан» захопив інші найбільші міста країни, в тому числі, Кандагар і Герат. Президент Афганістану Ашраф Гані втік з країни до Таджикистану.

Бойовики «Талібану» заявили, що «війна в Афганістані закінчена» і вже анонсували проголошення найближчим часом «Ісламського емірату Афганістан».

США та інші західні країни екстренно евакуювали свої дипломатичні представництва з Кабулу. Масово тікають зі столиці і містяни. 

Стрімкий наступ «Талібану» став можливим, зокрема, і через виведення американського контингенту з країни за наказом президента США Джо Байдена. У липні Байден заявив, що «Талібан» не зможе захопити весь Афганістан, адже «США залишають після себе добре озброєну і вишколену афганську армію». Війська США перебували в Афганістані з 2001 року.

Посилення в Афганістані  «Талібану» спричинило хвилю вбивств журналістів, громадських активістів та посадовців. Від початку 2021 року в Афганістані вбили, поранили або викрали щонайменше 30 журналістів.

6 серпня у Кабулі «Талібан» вбив главу інформаційного центру уряду Афганістану Давакхана Мінапала.

8 серпня у Кабулі вбили керівника місцевої радіостанції Paktia Ghag та співробітника правозахисної групи NAI Тоофана Омара.

Представники афганських ЗМІ звернулись до президента Байдена та лідерів Конгресу із закликом надати спеціальні імміграційні візи афганським журналістам.

Також речник руху «Талібан» Сухаіл Шахін пообіцяв, що бойовики поважатимуть права жінок та свободу слова в захопленому Афганістані, а також не вдаватимуться до кампаній помсти та репресій.

Фото: скриншот з інтерв'ю

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3644
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду