Мінкульт попросив Фонд держмайна зупинити накази щодо приватизації будівель Довженко-центру

Мінкульт попросив Фонд держмайна зупинити накази щодо приватизації будівель Довженко-центру

20 Липня 2021
2011

Мінкульт попросив Фонд держмайна зупинити накази щодо приватизації будівель Довженко-центру

2011
Зупинити їх дію просять до розгляду цього питання на засіданні комісії відомства.
Мінкульт попросив Фонд держмайна зупинити накази щодо приватизації будівель Довженко-центру
Мінкульт попросив Фонд держмайна зупинити накази щодо приватизації будівель Довженко-центру

Міністерство культури та інформаційної політики України 20 липня повідомило «Детектору медіа», що 6 липня попросило регіональне відділення Фонду державного майна України в Києві зупинити дію наказів щодо включення до переліку об’єктів малої приватизації двох корпусів Національного центру Олександра Довженка.

«МКІП листом від 06.07.2021 No 735/20.7 звернувся до Регіонального відділення Фонду Державного майна України по місту Києву з метою належного зупинення дії наказів від 01 червня 2021 р. No 1333, 1334 щодо включення майна до переліку об’єктів малої приватизації, балансоутримувачем яких є державне підприємство "Національний Центр Олександра Довженка" (м. Київ, вул. Васильківська буд. 1), до розгляду цього питання під час засідання комісії МКІП», – повідомили в МКІП у відповідь на запит від 24 червня.

Як писав ДМ, 24 червня 2021 року Національний центр Олександра Довженка заявив, що Фонд держмайна України наказом від 1 червня виставив два з чотирьох його корпусів на приватизацію. Довженко-центр повідомив, що звертався до Мінкульту, Фонду державного майна України, Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики з проханням скасувати накази щодо приватизації. Якщо рішення про приватизацію все ж ухвалять, Довженко-центр проситиме МКІП забезпечити фінансову компенсацію втраченого доходу, а саме: 15 мільйонів гривень.

Нагадаємо, 28 травня 2020 року Довженко-Центр оголосив про свою платонеспроможність через те, що Міністерством фінансів не було підписано бюджетну програму «Державна підтримка кінематографії». Працівникам інституції не виплачено заробітну плату за січень-лютий 2020 року, також немає змоги забезпечувати охорону та необхідні кліматичні умови фільмофонду. Того ж дня Іван Козленко повідомив, що йде з посади директора Довженко-Центру. Тоді ж в Довженко-Центрі також пройшли обшуки, серед причин слідчих дій називали проблеми з фінансуванням центру. 

У липні 2020 року Мінфін підписав паспорт бюджетної програми на відновлення фінансування Довженко-центру.

15 березня 2021 року колектив Довженко-Центру надіслав листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю, міністру культури та інформаційної політики Олександру Ткаченку через можливе переведення установи в управління Держкіно. В установі вважають, що переведення Центру в сферу управління Держкіно є вкрай негативним.

15 квітня 2021 року конкурсна комісія обрала головою Довженко-центру Олену Гончарук, раніше вона працювала директоркою Музею кіно в Національному центрі Олександра Довженка. Гончарук була тією кандидаткою, яку висував колектив Центру. Попри це, наступного дня стало відомо, що міністр культури Олександр Ткаченко просить скасувати обрання Гончарук директоркою Довженко-Центру і провести повторне голосування з визначення переможця конкурсу. 16 квітня 2021 року Іван Козленко склав повноваження генерального директора Національного центру Олександра Довженка.

Довженко-Центр – державний фонд фільмів, в якому зберігається понад 6 000 художніх, документальних і анімаційних українських і зарубіжнихфільмів. У структурі центру є Кіноархів, кінолабораторія, Музей кіно, Фільмофонд і медіатека.

Фото: відкриті джерела 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2011
Читайте також
18.07.2020 11:00
Ярослав Підгора-Гвяздовський
для «Детектора медіа»
2 492
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду