Адміністрацію Байдена після скандалу з WP закликали захищати та поважати стосунки журналістів та джерел

Адміністрацію Байдена після скандалу з WP закликали захищати та поважати стосунки журналістів та джерел

11 Травня 2021
1495

Адміністрацію Байдена після скандалу з WP закликали захищати та поважати стосунки журналістів та джерел

1495
Зокрема, у Байдена просять утриматися від використання закону про шпигунство для притягнення до відповідальності журналістів та викривачів.
Адміністрацію Байдена після скандалу з WP закликали захищати та поважати стосунки журналістів та джерел
Адміністрацію Байдена після скандалу з WP закликали захищати та поважати стосунки журналістів та джерел

Комітет захисту журналістів 10 травня закликав Адміністрацію президента США Джо Байдена пояснити, чому Міністерство юстиції країни за часів президентства Дональда Трампа таємно отримало доступ до телефонних записів трьох журналістів газети Washington Post.

CPJ також попросив Адміністрацію Байдена взяти на себе зобов'язання захищати та поважати стосунки журналістів та джерел. Зокрема, підтримати керівні принципи, що захищають конфіденційні джерела, та утриматися від використання закону про шпигунство для притягнення до відповідальності журналістів та викривачів.

«Журналістика суспільних інтересів не може працювати, якщо уряд США готовий знехтувати правом журналістів на захист джерел, – заявив директор програми CPJ Карлос Мартінес де ла Серна. – Адміністрація Байдена повинна надати більше інформації про те, чому суд дав доступ до телефонних записів репортерів Washington Post, і взяти на себе зобов’язання підтримувати захист, що діє в Міністерстві юстиції, щоб у майбутньому не допустити надмірного поширення такої форми державного регулювання».

Як писав ДМ, 7 травня 2021 року газета Washington Post повідомила, що Міністерство юстиції США за президенства Дональда Трампа таємно отримувало записи телефонних розмов трьох журналістів WP, які писали про розслідування можливих зв'язків між Росією та президентською кампанією Трампа 2016 року. У Washington Post додали, що уряд отримав розпорядження суду передати дані електронної пошти репортерів, де вказано, кому і коли журналісти відправляли електронні листи. Однак уряд не вилучив ці дані.

Нагадаємо, 26 лютого 2020 передвиборчий штаб президента США Дональда Трампа року подав до суду Нью-Йорка позов проти американської газети The New York Times. Видання звинувачують у «наклепі» та у «надзвичайній упередженості та ворожості до штабу» через публікацію статті Макса Франкела від 27 березня 2019 року, у якій йшлося про розслідування справи щодо втручання РФ у президентські вибори в США 2016 року. Зокрема, про «всеосяжну угоду» між штабом Дональда Трампа та олігархією Володимира Путіна, яка передбачала російську допомогу в боротьбі проти Хілларі Клінтон в обмін на «нову проросійську зовнішню політику» та послаблення економічних санкцій, запроваджених адміністрацією попереднього президента США Барака Обами. Дональд Трамп також назвав американське видання The New York Times «ганьбою журналістики» і «мертвою газетою». У липні він назвав замовною статтю американської газети про змову Росії й талібів з метою вбивства американських військових в Афганістані. 

3 березня 2020 року передвиборчий штаб Дональда Трампа подав до суду у Вашингтоні позов проти американської газети The Washington Post. Видання звинувачують у «наклепі». Штаб президента США подав позов через дві авторській статті, у яких йшлося про змову Дональда Трампа з Росією під час президентських виборів у 2016 році. Зокрема, Грег Саргент у матеріалі від 13 червня 2020 писав, що пан Трамп «намагався змовитися» з «широкомасштабною та систематичною» атакою Росії під час виборів 2016 року. Водночас Пол Вальдман у свій статті від 20 червня 2020 запитав – «хто знає, яку допомогу нададуть Росія та Північна Корея штабу Трампа тепер, коли він запропонував їм свою допомогу?». 

26 жовтня 2020 року президент США Дональд Трамп звинуватив у «корумпованій змові» американські ЗМІ, які попереджають про небезпеку для суспільства від коронавірусною інфекції. Крім того, з інтерв'ю, яке голова Білого дому дав американському журналісту Бобу Вудворду для його книги «Лють» («Rage»), випливає, що президент США ще з самого початку знав і навмисне применшував небезпеку коронавірусу, «щоб не сіяти паніку».  28 жовтня президент США Дональд Трамп сказав, що в країні не залишилося вільної преси та звинуватив американські ЗМІ в корупції й розповсюдженні фейків.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1495
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду